Po raz pierwszy, zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 – 28-letni Salvador Sobral – wystąpi w Polsce. Do naszego kraju przyjedzie z trasą koncertową w kwietniu 2019 roku. Niestety, nieznane są jeszcze miejsca, w których będzie koncertował Sobral. Prócz Polski artysta ma zamiar odwiedzić także Hiszpanię i Francję. Portugalski tygodnik “Visao” podaje również, że jego kalendarz koncertowy uwzględnia także występy ze swoim alternatywnym projektem “Alexander Search”, w ramach którego wydał album, na który składają się utwory wykorzystujące poezję portugalskiego pisarza Fernando Pessoę.

Znalezione obrazy dla zapytania salvador sobral stage

Portugalczyk niedawno wydał nowy singiel pt.: “Mano a mano”, zapowiadający jego drugi krążek. Premiera następcy debiutanckiego “Excuse Me” (2016) planowana jest na październik bieżącego roku.

Najnowszą piosenkę, a także zwycięskie “Amar Pelos Dois” Salvador wykonał na lizbońskiej scenie podczas Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, której Portugalia była gospodarzem. Na scenie towarzyszył mu Caetano Veloso.

Portugalia na Eurowizji odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w 2017 roku, właśnie za sprawą Salvadora Sobrala, który wykonał romantyczną balladę “Amar Pelos Dois” i wzruszył zarówno jurorów, jak i widzów, zdobywając najwyższą lokatę w obu głosowaniach. Tym samym, pobił on rekord w ilości zdobytych punktów podczas głosowania na Eurowizji.

Komentarze z Facebooka