Zgłoszenia do Destination Eurovision otwarte!

Nieco ponad miesiąc temu zakończył się 63 Konkurs Piosenki Eurowizji, ale przygotowania do jego następnej edycji już ruszyły. Krajem, który prężnie działa na tym polu jest Francja. Jakiś czas temu nadawca France 2 potwierdził udział Trójkolorowych w konkursie, a także podał do informacji publicznej, iż pozostanie on przy obecnej formie wyboru reprezentanta – preselekcjach Destination Eurovision. Dzisiaj tj. 21 czerwca, France 2 otworzył etap przyjmowania zgłoszeń, podając jednocześnie kryteria, jakie musi spełnić utwór, a także jego wykonawca.

WYBRANE KRYTERIA:

  1. Utwór musi być w przynajmniej 70% w języku francuskim.
  2. Utwór nie może być publikowany przed dniem 1 września 2018 roku.
  3. Wykonawca w dniu 1 stycznia 2019 roku musi mieć skończone 16 lat.

Wszystkie wymagania, a także formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod tym linkiem http://evenements.francetv.fr/evenements/candidatures-eurovision-2018/_570543

Przypomnijmy, że tegoroczne preselekcje były pierwszymi od roku 2014, kiedy to Francję reprezentował zespół Twin Twin. W latach 2015, 2016 oraz 2017 nadawca France 2 zdecydował się na zamknięty wybór. W tym roku Destination Eurovision wygrał duet Madame Monsieur ze swoją piosenką “Mercy”. W finale uplasowali się oni na 13 miejscu z dorobkiem 173 punktów.

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi