Jay Aston, członkini zespołu Bucks Fizz, który w barwach Wielkiej Brytanii wygrał 26. Konkurs Piosenki Eurowizji w 1981 roku, w rozmowie z portalem Mirror, wyznała, że choruje na raka jamy ustnej. Diagnoza padła dwa tygodnie temu. Mimo to, w czwartek, po spotkaniu z chirurgiem, Aston pojechała na koncert. Na pytania o możliwość straty głosu odpowiada:

“Cheryl i Mike nie odchodzą. Mówią że będą kontynuować działalność jako duet. Chciałabym, żeby tak było. Jednak nie dopuszczam do siebie takiej myśli i chcę być z powrotem na scenie.”

Lekarze twierdzą, że chorobę bardzo szybko wykryto, a nadchodząca operacja pozwoli usunąć nowotwór w całości. Usunięte zostaną także gruczoły limfatyczne, by upewnić się, że nie wystąpią przerzuty. Jeśli choroba się rozwinie, Jay zdecyduje się na radioterapię, zanim podejmie kolejne operacje. Usunięcie fragmentu języka wiąże się z możliwością straty mowy. Jay może mieć problem z mówieniem jeszcze przez kilka miesięcy po operacji.

Jay Aston, razem z Cheryl Baker, Mike’m Nolanem i Bobbym G, jako grupa Bucks Fizz wygrała eliminacje eurowizyjne A Song For Europe, a następnie z wynikiem 136 punktów, Eurowizję 1981 w Dublinie. Natychmiast zostali jednym z najlepiej sprzedających się zespołów lat 80-tych w Wielkiej Brytanii. W notowaniach przebojów na pierwszym mijescu w 1981 roku znalazły się: eurowizyjne “Making Your Mind Up” i “The Land Of Make Believe”. W 1985 roku zespół cudem uniknął śmierci w wypadku autokarowym. Zmagająca się z uszkodzonym kręgosłupem Jay opuściła zespół. Gorycz doprowadziła do tego, że Jay nie rozmawiała ze swoją przyjaciółką z zespołu, Cheryl, przez 23 lata.

Zespół w okrojonym składzie (bez Bobbiego G) zdecydował się na reaktywację w 2004 roku pod nazwą The Fizz. W 2015 roku to trio dołączył Bobby McVay, członek Sweet Dreems, reprezentantów Wielkiej Brytanii z 1983 roku. Jednak z przyczyn osobistych wkrótce opuścił zespół.

Jay Aston zawalczyła o swoją karierę także w 2013 roku. Pojawiła się w przesłuchaniach w ciemno do The Voice UK, gdzie zaśpiewała utwór “Time is Running Out”. Niestety, żaden z trenerów nie odwrócił swojego fotela.

Redakcja PFE życzy Jay szybkiego powrotu do zdrowia!

Komentarze z Facebooka