Dyrektor generalny tureckiej telewizji TRT, Ibrahim Eren wypowiedział się na temat powrotu Turcji na Konkurs Piosenki Eurowizji podczas panelu na Uniwersytecie w Stambule. Podał kilka powodów dla których Turcja nie wyraża chęci powrotu! 

Pierwszym powodem jest system głosowania na Eurowizji, do którego mają kilka uwag. Kolejnym powodem jest również transmisja na żywo o 21:00. Publiczny nadawca nie może transmitować  kiedy dzieci wciąż nie śpią, – gdy, ktoś taki jak brodaty Austriak, który nosi spódnicę, nie wierzy w płeć i mówi, że jest mężczyzną i kobietą. Takie słowa wypowiedział dyrektor generalny TRT odnosząc się do Conchity Wurst, zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 r.

Według tureckiej telewizji,  w EBU panuje chaos mentalny. TRT wcześniej wyraził niezadowolenie z obecnej konfiguracji Big Five w konkursie. Chodzi o pięciu największych płatników finansowych na rzecz EBU; Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania, które automatycznie znajdują się w finale w przeciwieństwie do reszty krajów, które muszą walczyć w półfinałach. 

Jeśli EBU rozwiąże wszystkie problemy to Turcja może ponownie dołączyć do stawki eurowizyjnej! Myślicie, że EBU pójdzie ‘ na rękę ‘ Turcji i zmieni coś w swoim systemie?

 

Komentarze z Facebooka