Wymarzeni reprezentanci to cykl artykułów, w których nasza redakcja wybiera najlepszych artystów z różnych państw. To ich chcielibyśmy zobaczyć na eurowizyjnej scenie. Czy kiedyś się tam pojawią? Czekamy na to!

ANDORA

Malú, a właściwie Maria Lucia Sanchez Benítez to 36-letnia hiszpańska piosenkarka, zamieszkująca stolicę – Madryt. Na rynku muzycznym zadebiutowała jeszcze w XX wieku, a dokładniej w 1998 roku, wydając album “Aprendiz”. Z każdym nowym albumem pokazuje nam, że dojrzewa jak dobre śródziemnomorskie wino. Pomimo, że jej ostatni album pochodzi z 2015 roku, to systematycznie wydaje nowe single. Większość jej albumów zostało pokrytych kilkukrotną platyną, a jej pseudonim sceniczny jest rozpoznawalny w kraju jak i poza nim. 21 września w dystrybucji będzie dostępny jej nowy krążek zawierający takie hity jak “Contradicción” czy “Ciudad de Papel”. Najbardziej znane piosenki tej artystki to: “Aprendiz”, “Como Una Flor”, “Toda”, “Diles”, “Si Estoy Loca” i “No Voy a Cambiar”.

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: Natalia Jiménez

BELGIA

Yanncik Bovy jest 31-letnim popowo-jazzowym piosenkarzem. Mężczyzna do tworzenia muzyki zainspirował się słuchaniem Franka Sinatry oraz Nat King Cole. Został również zachęcony przez ojca do rozpoczęcia kariery wokalnej. W wieku siedemnastu lat wziął udział w przesłuchaniach do programu X-Factor. Belg musiał pogodzić się z porażką (odpadł w drugim etapie eliminacji). Jednak to był klucz do rozwinięcia swoich ambicji. Regi Penxten, czyli producent i klawiszowiec grupy Milk Inc., zauważył jego talent i zaproponował gościnny udział w nagraniu “Better World Without You” z jego płyty “Registrated”. 2011 to rok wydania pierwszego singla Boviego pt. “She’s Even More Beautiful” oraz drugiego – “She Don’t Know It”. Pod koniec roku ukazał się debiutancki album artysty zatytułowany “Better Man”. W 2012 r. był szczególnie promowany przez radia. “All the way” to drugi album studyjny, który został wydany w lipcu 2014 roku. Belgijski artysta był nazywany jednym z odkryć dobrej muzyki w ich kraju. W 2017 r. pojawił się jego trzeci album “Love Swings”, a singlem zapowiadającym płytę został utwór “Paper Plane”.

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: Stromae

BUŁGARIA

Tita, czyli Hristina Hristova jest 19-letnią artystką, która podbija Bułgarię! Urodziła się 19 lipca 1999 roku w Tutrakanie. Dała się poznać publiczności dzięki udziałowi w bułgarskim The X Factor. Miała wtedy zaledwie 15 lat, kiedy przyszła na przesłuchania jako solistka. Na czas programu, jurorzy stworzyli trio Sweet 16, łącząc ją z  Gery-Nikol i Mishel Straminski. Potem, każda z nich rozpoczęła karierę solową. Hristina na początku skupiła się na modelingu. 6 października 2016 rozpoczęła współpracę z wytwórnią muzyczną Adamand. Zaczęła też posługiwać się pseudonimem Tita. Swój pierwszy singiel “Voodoo Kukla” wydała z raperem Krisko. W 2017 roku roku zaczęła grać w serialu Sledvai me Belę. Wydała kolejne single – “Kasay” i “Antilopa”, która stała się najlepszą premierą nowej gwiazdy bułgarskiej. W 24 godziny zebrała 310 tysięcy odtworzeń. Jej najnowsza piosenka to “Photoshop”.  Pomimo młodego wieku, w swoich teledyskach nie boi się prowokować, a publiczność nazywa ją najgorętszą artystką Bułgarii!

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: Galena

LITWA

Beatrich Pundžiūtė to 20-letnia litewska piosenkarka, która tworzy utwory w gatunku popowym. Artystka pochodząca z państwa sąsiadującego z Polską, urodziła się w rodzinie lekarzy. Ze śpiewem była związana od najmłodszych lat. Beatrich była członkiem małego zespołu przedszkolnego. W szkole również zapisała się do grupy muzycznej, gdzie grała i śpiewała. Pierwsze utwory artystki pojawiły się w albumie “Radistai”. Swoją poważną aktywność w branży muzycznej rozpoczęła w 2017 roku. Jej najbardziej znaną piosenką jest utwór pt. “Superstar”, którą współtworzyła. Artystka została nominowana w najpopularniejszym litewskim konkursie muzycznym M.A.M.A.. Zdobyła nagrody za piosenkę oraz przełom roku. Wydała także takie utwory, jak: “Everything You Say”, “About” czy “Hollywood”. Jej najnowszym singlem jest “Pardon Me”, który już zdobył ponad milion wyświetleń na portalu YouTube.

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: GJan

Zapraszamy do śledzenia dalszych artykułów z tegorocznej serii „Wymarzeni Reprezentanci”!

Przy części trzeciej pracowali: Joanna Nowotka, Matusz Wasiewski i Mikołaj Wągrowski.

 

 

Komentarze z Facebooka