Zbieramy utwory wydane po pierwszym września, czyli te, które mogą już na ten moment zostać zgłoszone do preselekcji! Posłuchaj te wybrane przez nas i oceń, czy któryś z tych byłby idealny by walczyć o zwycięstwo w Izraelu pod flagą Polski!

 

Cleo

Joannę Klepko poznaliśmy już za sprawą Eurowizji 2014. Przy współpracy z Donatanem stworzyli utwór “My Słowianie”, który wzbudził wówczas wiele kontrowersji. W finale wystąpiła jako dziewiąta w kolejności i zakończyła konkurs na czternastym miejscu. Wkrótce ujrzymy ją w roli jurorki programu The Voice Kids. Utwór, który może zgłosić do polskich preselekcji nosi nazwę “Film”.

 

SexMasterka

SexMasterka, czyli tak naprawdę Aniela Bogusz, to YouTuberka, która była już autorką wielu kontrowersji w polskim internecie. Na samym początku swej działalności zaskakiwała udostępnianymi przez nią filmami, które miały być edukacyjne dla młodzieży. Pierwsza piosenka Anieli spotkała się z ogromnym hejtem i wkrótce stała się najbardziej nielubianym polskim filmem w serwisie YouTube. Więcej o SexMasterce napisaliśmy tutaj (kliknij). Najnowszy singiel, który może wziąć udział w polskich preselekcjach cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tej chwili, cztery dni po jego publikacji, został już wyświetlony prawie dwa i pół miliona razy.

 

Michał Szpak

Wizerunku Michała nie trzeba nikomu przybliżać. Pierwszy raz Polacy poznali tę postać za sprawą programu X Factor,w którym ostatecznie zajął drugie miejsce. Na dobre przypomniał o sobie za sprawą Eurowizji w 2016 roku, zajmując w finale konkursu wysokie, ósme miejsce. Jego fanclub liczy sobie wielu członków, a on sam wydaje kolejne single i cieszy się rosnącą popularnością. Obecnie jest jurorem w programie The Voice of Poland. Czy utwór “Rainbow” nadawałby się na Konkurs Piosenki Eurowizji?

 

Magdalena Tul

Kolejna piosenkarka, czyli Magdalena Tul, jest wszystkim fanom Eurowizji już dobrze znana. Wzięła już udział w Eurowizji w 2011 roku ,gdzie w półfinale zajęła ostatnie miejsce. W 2003 roku została wokalistką w programie “Jaka to Melodia?“, z którym pożegnała się w obecnym roku. Brała udział również w programie The Voice of Poland w 2013 roku. A co jeśli nowym utworem o nazwie “Va Banque” Magdalena chce się pokazać pod innym kątem na Eurowizji? Czas pokaże!


Czy któraś z powyższych piosenek nadaje się na Eurowizję?

Jeżeli tak, to oddaj głos w naszej ankiecie!

Komentarze z Facebooka