Željko Joksimović wróci na Eurowizję?

   Željko Joksimović to jeden z najsłynniejszych bałkańskich wokalistów. Jest też jednym z niewielu, którym udało się zapewnić dla swojego państwa dwa razy miejsca na podium w konkursie Eurowizji. W 2004 roku piosenkarz reprezentował Serbię i Czarnogórę z utworem „Lane Moje” i zajął drugie miejsce w finale zdobywając 263 punkty. W 2012 roku w Baku reprezentował Serbię z balladą „Nine Ljubav Stvar”. Udało mu się zająć 3 miejsce w finale.

   Wokalista był także prowadzącym 53. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbywał się w Belgradzie oraz był współautorem serbskiej piosenki „Oro”, którą zaśpiewała wówczas Jelena Tomašević. Jej utwór zdobył łącznie 160 punktów i zajął ostatecznie 6 miejsce. Po tylu sukcesach nic dziwnego, że fani Żeljko nadal mają nadzieję na jego powrót i wierzą, że mógłby po raz kolejny zawojować Eurowizję. Sądząc jednak po ostatnim wywiadzie dla avaz.ba wokalista wyklucza jednak ponowny występ na eurowizyjnej scenie jako reprezentant. Nadal uważa, że jest to najlepszy i największy konkurs muzyczny na świecie. Być może jednak zdecyduje się jeszcze raz skomponować bałkańską balladę na konkurs Eurowizji. Željko jest też współautorem utworu „Adio”, który zaśpiewał reprezentant Czarnogóry – Knez w 2015 roku.

   Piosenkarz jednak ma co robić poza Eurowizją. W ciągu ostatnich lat wydał kilka singli jak „Zabluda” i „Ranjena zer” oraz był jurorem w serbskim X-Factorze. W 2013 roku ożenił się z Jovaną Janković, która współprowadziła razem z nim konkurs Eurowizji w 2008 roku. W 2014 roku urodził im się syn, a w 2017 roku bliźniaczki.

Jego ostatni hit nosi tytuł „Ponelo me”.

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi