Darina Krasnovetska reprezentantką Ukrainy na JESC 2018!

Eurowizja dla Dzieci zbliża się wielkimi krokami! Swoją reprezentantkę wybrała Ukraina!

Darina Krasnovetska będzie reprezentować Ukrainę na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku na Białorusi. Ukraiński nadawca UA:PBC ogłosił, że młoda artystka wystąpi w konkursie z piosenką “Say Love”.

W tym roku nadawca zdecydował na zorganizowanie selekcji online. Powodem tego były problemy finansowe. W selekcjach rywalizowało dziesięciu młodych artystów. Darina zajęła trzecie miejsce w głosowaniu internautów, jednak ostateczną decyzję podjęło pięcioosobowe jury, które postanowiło właśnie Darinę wysłać na tegoroczny konkurs.

Pełna konkursowa stawka:
Kain Rivers – Without Saying
Goodbye HAOS – Nenormalne lito
The Sparks – We Are Part of This
Denis Rodin – Batky
Yarina Taras – Sonyachnyy bit
Irina Ignatenko – Ya z toboyu
Alexander Balabanov – My dity zemli!
Darina Krasnovetsky – Say Love
Polina Pizartsova – Ty povir v lyubov
Sofia Ivanko – Chomu?

Darina Krasnovetskama 11 lat. Śpiewa już ponad pięć lat. W 2016 roku brała udział w ukraińskiej wersji programu The Voice Kids. Jej pasją jest także malowanie, podróżowanie, taniec oraz gra na pianinie. Dziewczynka marzy o tym, aby w przyszłości zostać piosenkarką i osiągać wielkie sukcesy. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest dla niej ważnym wydarzeniem, który pozwoli zbliżyć się jej do spełniania marzeń.

Przypomnijmy, że początkowo Ukraina wycofała się z Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci z powodu finansowych. 2 sierpnia jednak ogłoszono, że kraj ten weźmie udział i tym sposobem została dwudziestym ogłoszonym państwem uczestniczącym.

Publiczny nadawca Białorusi BTRC będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w Mińskiej Arenie w niedzielę 25 listopada.

 

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi