Zbieramy utwory wydane po pierwszym września, czyli te, które mogą już na ten moment zostać zgłoszone do preselekcji! Posłuchaj te wybrane przez nas i oceń, czy któryś z tych byłby idealny by walczyć o zwycięstwo w Izraelu pod flagą Polski! Jest to kontynuacja naszej serii sprzed roku.

 

 

Ania Dąbrowska

Karierę zapoczątkowała w 2002 roku poprzez udział w programie “Idol“, zajmując ósme miejsce. Była jurorką w talentshow The Voice of Poland w 2011 roku, wraz z Andrzejem Piasecznym, Nergalem i Kayah. W 2017 roku wydała płytę “The Best Of” i w obecnym roku ruszyła w trasę koncertową po Polsce, o tej samej nazwie. Najnowszy singiel “Serce Nie Sługa” promuje film o tym samym tytule.

 

Marta Bijan

Swoją drogę z muzyką rozpoczęła już jako czterolatka biorąc udział w wielu konkursach wokalnych. W roku 2014 zajęła wysokie, drugie miejsce w programie X Factor, co rozpędziło jej karierę. Po roku rozpoczęła współpracę z jedną z największych wytwórni w kraju – Sony Music Polska. Do Krajowych Eliminacji może się zgłosić z utworem “Nasze Miejsce“.

 

Bovska

Magda Grabowska-Wacławek urodziła się w 1985 roku w Warszawie. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz ASP, również w Warszawie. Dała o sobie znać wszystkim za sprawą albumu o nazwie “Kaktus”, wydanego przez Warner Music Poland. W 2016 roku została nominowana do MTV Music Awards w kategorii “Najlepszy polski wykonawca“. Utwór “Kimchi” promuje nowy album, który zostanie wydany już 5 października.

Katarzyna Nosowska

Znana jest wszystkim za sprawą działalności w zespole HEY, którego była wokalistką. W 2012 roku została  nominowana w sześciu kategoriach do Fryderyków. Również w tym samym roku została mianowana dyrektorem projektu “Męskie Granie“. Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez ówczesnego prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego. “Nagasaki” promuje album o nazwie “Basta”.


Czy któraś z powyższych piosenek nadaje się na Eurowizję?

Jeżeli tak, to oddaj głos w naszej ankiecie!

Komentarze z Facebooka