„Muzyczne nowości” to nasz cykl artykułów, w których prezentujemy Wam najnowsze piosenki artystów, którzy wystąpili w Konkursie Piosenki Eurowizji. Warto sprawdzić, jak sobie radzą. Czekamy na Wasze opinie o ich utworach. Czy są lepsze niż ich eurowizyjne propozycje?

AUSTRIA 2017
Nowa piosenka Nathana Trenta zdobywa popularność nie tylko wśród jego austriackich fanów, ale także wszystkich fanów języka hiszpańskiego! Dzięki współpracy z J-MOX’em powstała hiszpańska wersja “Secrets” – “Secretos”! Lubicie takie klimaty?

GRECJA 2017
Uwielbiana nie tylko przez Greków, ale i wielu eurowizyjnych fanów Demy opublikowała najnowszy singiel w języku angielskim – “Too Late”. Współtworzyła go ze znanym producentem przebojów Eurowizji – Dimitrisem Kontopoulosem. Czy nowa kompozycja pozwoliła by zająć artystce wyższe miejsce, niż te z Kijowa?

NORWEGIA 2017
Znany z duetu z JOWST’em podczas Eurowizji 2017 oraz udziału w zeszłorocznych preselekcjach, Aleksander Walmann zaprezentował najnowszy utwór “Wating for Your Love”. Nowy singiel zbiera pozytywne komentarze oraz szybko wpada w ucho. My czekamy na teledysk!

SAN MARINO 2016 & GRECJA 2005
Turecki piosenkach, który reprezentował San Marino i zwyciężczyni Eurowizji w Kijowie, czyli Serhat i Helena Paparizou w duecie! Artyści stworzyli wspólnie piosenkę “Total Disguise” oraz zmysłowy teledysk do niego. Czy taki duet sprawdziłby się na Eurowizji?

ŁOTWA 2015
Także Aminata nie daje o sobie zapomnieć! I to w bardzo dobry sposób o to, by o niej pamiętać! Teraz zachwyca swoich fanów w Europie najnowszym singlem “Don’t talk about it”, do którego stworzono teledysk w bardzo ciekawym klimacie. Trzymamy kciuki za kolejne piosenki Aminaty!

AZERBEJDŻAN 2014
Oto najnowsza piosenka od Dilary Kazimovej, która reprezentowała swój kraj w Kopenhadze. Nagrała folkowy utwór z ludową muzyką, w którym opowiada o Azerbejdżanie, a w teledysku obejrzymy przepiękny krajobraz tego państwa, charakterystyczny taniec i stroje. Warto przenieść się w klimat Kaukazu z Dilarą!

WĘGRY 2014
Wszystkie dziewczyny będą zachwycone nową twórczością (choć teledyskiem na pewno i mężczyźni) Kállaya Saundersa! Razem z MISKOVITS’m i Fehérem Holló stworzyli utwór “Rád vártam”. Jak podoba Wam się język węgierski w takiej muzyce? Chcielibyście ponownie zobaczyć tego artystę na Eurowizji?

HISZPANIA 2009
Pamiętacie Sorayę Arnelas, która reprezentowała Hiszpanię w Moskwie? Jej najnowszy utwór “Yo Brindo” sprawia, że nogi same rwą się do tańca! A teledysk zachęcą do zabawy w iście hiszpańskim stylu! Wino, taniec, śpiew, słońce – czego chcieć więcej?

Które z tych utworów spodobały Wam się najbardziej? Co sądzicie o poeurowizyjnej twórczości tych artystów? Kogo z nich ponownie chcecie zobaczyć na eurowizyjnej scenie?

 

 

Komentarze z Facebooka