Dziś TVP oficjalnie ogłosiło – reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2018 została Roksana Węgiel! Zwyciężczyni The Voice Kids od dawna była główną kandydatką do reprezentowania naszego kraju 25 listopada w Mińsku. Po raz pierwszy nie odbyły się preselekcje wyłaniające polskiego reprezentanta. Nie wiadomo jeszcze jaki utwór wykona Roksana. Jej piosenka “Żyj” przekroczyła właśnie 8 milionów odsłon.

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła – rodzinnego miasta Michała Szpaka. Urodziła się tam 13 lat temu. Oprócz muzyki, interesuje się sztukami walki. Trenuje judo, a dawniej uprawiała gimnastykę artystyczną, akrobatykę i trenowała taniec towarzyski. W The Voice Kids znalazła się w drużynie Edyty Górniak. Doszła do finału, w którym zaśpiewała piosenki: “Purple Rain” Prince’a, eurowizyjne “To nie ja!” Edyty Górniak i swój singiel “Żyj”. Zdobyła największą ilość głosów od widzów, wygrywając pierwszą edycję tegoż konkursu.v

Wygrana w The Voice Kids była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie“. – tak swój udział w Eurowizji Junior komentuje Roksana Węgiel.

Eurowizja Junior odbędzie się w tym roku po raz szesnasty. Gospodarzem konkursu został Mińsk, a sloganem zostało hasło #LightUp. Udział w niej weźmie 20 krajów – w tym debiutujące Walia i Kazachstan, i powracające po nieobecności Francja, Izrael i Azerbejdżan. Polska weźmie udział w konkursie po raz piąty. Wcześniej Polskę reprezentowali: Kasia Żurawik (ostatnie miejsce w 2003), KWADro (ostatnie miejsce w 2004), Olivia Wieczorek (11. miejsce w 2016) i Alicja Rega (8. miejsce w 2017). Zeszłoroczna polska propozycja “Mój dom” zajęła 7. miejsce zarówno w głosowaniu jury, jak i w głosowaniu internetowym, plasując się łącznie na 8. pozycji.

Transmisja Eurowizji Junior 2018: 25 listopada na antenie TVP ABC!

Komentarze z Facebooka