Wymarzeni reprezentanci to cykl artykułów, w których nasza redakcja wybiera najlepszych artystów z różnych państw. To ich chcielibyśmy zobaczyć na eurowizyjnej scenie. Czy kiedyś się tam pojawią? Czekamy na to!

FRANCJA

Nazim to francuski piosenkarz, kompozytor, a także autor tekstów. Urodził się on 3 września 1986 roku w Marsylii. Kiedy był dzieckiem, jego rodzina przeniosła się do Saint-Étienne. Nazim miał trudne dzieciństwo, bowiem jego i jego braci samodzielnie wychowywała matka. Po zakończeniu studiów na Konserwatorium w Saint-Étienne wyjechał do Paryża do pracy. Finansowo wspomagał rodzinę, która pozostała na południu kraju. W 2013 roku wziął udział w programie Les Chansons d’abord, gdzie poznał Almę. Postanowili oni rozpocząć współpracę. W 2015 roku piosenkarz komponował również muzykę do musicalu La Légende du roi Arthur. Nazim “miał już do czynienia” z Konkursem Piosenki Eurowizji, ponieważ stworzył dwie francuskie propozycje: “J’ai cherche” z roku 2016 oraz “Requiem” z roku ubiegłego. Co ciekawe, od 2016 roku tworzy parę z Almą, nie tylko zawodową.

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: Imany

HOLANDIA

Krystl Pullens to holenderska wokalistka. 2 lipca skończyła 35 lat. Mimo, iż zapowiadała się być dobrą tancerką, wybrała karierĘ piosenkarki. W czasie studiów, wraz z innymi studentami, założyła zespół LINE. Jej pierwszy solowy singiel “Golden Days” został wykorzystany w reklamie Martini. Po wydaniu albumu “Rolling” otrzymała nagrodę 3FM dla najlepszego debiutanta. W 2011 roku odbyła trasę koncertową po Holandii. Pod koniec roku została nagrodzona jako najlepsza debiutantka podczas gali Edison. Dwa lata pózniej wydała album “Undefeatable” i ponownie wyruszyła koncertować. Przy tworzeniu płyty tej pomagała jej m.in. Sacha Scarbed, która współpracowała także z Adele. Krystl zasłynęła także z coverów. Zaprezentowała własne wersje utworów, takich jak: “Let’s Be”, “Blurred Lines” czy “Royals”. W swoim dorobku ma utwory takie jak “Fool For You” z roku 2011 czy “Losing My Head” z 2017.

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: Eva Simons

NORWEGIA

Sigrid Solbakk Raabe to 22-letnia wokalista i autorka tekstów. Jako nastolastka uczyła się śpiewać i grać na fortepianie, a jako 17-letnia dziewczyna wydała swój pierwszy singiel “Sun” i podpisała kontrakt płytowy. Niestety, z powodu szkoły nie znalazła czasu na autopromocję. Trzy lata później rozpoczęła współpracę z Island Records, dzięki której ukazał się kolejny singiel Sigrid. W listopadzie 2017 roku otrzymała nagrodę P3 Gull jako najlepszy debiutant od stacji radiowej NRK P3. Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono ją laureatką European Border Breakers Award, która trafia do artystów odnoszących sukcesy poza granicami swojego kraju. Wśród internautów często mówi się o niej, zaraz obok Aurory, jako wymarzonej reprezentantce Norwegii na Konkursie Piosenki Eurowizji. Sigrid ma na swoim koncie dwa minialbumy, w tym jeden wydany 10 lipca 2018 roku.

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: Aurora

SŁOWENIA

Nika Zorjan pochodzi z Petanjci, na wschodzie Słowenii. Ma 25 lat. Swoją przygodę na scenie rozpoczęła w 2010 roku. Wystąpiła wtedy w słoweńskiej wersji programu Mam TalentSlovenija ima talent. Choć nie dostała się tam do grona półfinalistów, to zyskała rozpoznawalność. Postanowiła to wykorzystać w preselekcjach do Eurowizji 2012 – Misija Evrovizija. Zajęła w nich trzecie miejsce. Potem wydała pierwszy singiel “Čas za nas”, który napisała dla niej Maraaya – reprezentantka Słowenii w 2015 roku. Stał się on hitem, a Nika została nominowana do 2012 Eurodanceweb Award oraz wydała kolejny singiel “Problemom sredinc”. W 2014 roku wystąpiła na Eurowizji – była chórzystką Tinkary Kovač. O stanie się pełnoprawną reprezentantką Słowenii na Konkursie Eurowizji powalczyła w 2017 roku: utwór “Fse” zajął piąte miejsce, oraz w 2018 roku: z piosenką “Uspavanka” nie zakwalifikowała się jednak do finału.

Zeszłoroczny wymarzony reprezentant: BQL

Zapraszamy do śledzenia dalszych artykułów z tegorocznej serii „Wymarzeni Reprezentanci”!

Przy części dziesiątej pracowali: Joanna Nowotka, Aleksandra Ciach, Wojtek Olszowski, Wiktor Zwierzyński.

Komentarze z Facebooka