Zbieramy utwory wydane po pierwszym września, czyli te, które mogą już na ten moment zostać zgłoszone do preselekcji! Posłuchaj te wybrane przez nas i oceń, czy któryś z tych byłby idealny by walczyć o zwycięstwo w Izraelu pod flagą Polski! Jest to kontynuacja naszej serii sprzed roku.

 

 

The Dumplings

Duet ten tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś, pochodzący z Zabrza. Grają ze sobą od 2011 roku, ale studyjne utwory nagrywają od 2014 roku. W tym samym roku wydali również swój pierwszy singiel, a po krótkim czasie debiutancką płytę. Zdobywają coraz większość popularność w Polsce, występując na największych polskich festiwalach. Do Eurowizji mogą zgłosić utwór “Raj”.

 

Kortez

Łukasz Federkiewicz jest pianistą, puzonistą, gitarzystą, kompozytorem i wokalistą. Udział w Must Be The Music. Tylko Muzyka otworzył mu drzwi do szerokiej kariery. Nie przeszedł castingu, ale został zauważony przez szefa wydawnictwa Jazzboy, w wyniku tego, w 2014 roku podpisał kontrakt płytowy z owym wydawcą. Ma na swoim koncie już dwie płyty, które pokryły się już podwójną platyną i we wrześniu tego roku wydał kolejną. Jednym z hitów tegorocznych wakacji okazał się utwór “Początek”, który nagrał z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło. Najnowszy singiel promuje najnowszy krążek artysty i może zostać zgłoszony do polskich preselekcji.

 

Mery Spolsky

Mery Spolsky, czyli Maria Żak działa pod tym pseudonimem zaledwie od 2014 roku, a już może się poszczycić własnym krążkiem, czy nominacją do Fryderyków. Solową twórczość rozpoczęła festiwalem “Grechuta Festival”. W 2015 roku zdobyła nagrodę za Najlepszy Debiut na festiwalu w Opolu. Singiel “Czekam Very Much” został wydany przez Kayax w ramach projektu dla młodych artystów – My Name Is New i tak jak poprzednie, może zostać zgłoszony do konkursu!

 

Bloo Crane

Bloo Crane jest duetem tworzonym przez Michała Polańskiego i Krzysztofa Kołodziejczyka. Jest to dwójka młodych ludzi, która nie jest znana jeszcze szerszej publiczności, ale wkrótce może się to zmienić. Dzięki wytwórni Kayax, z którą współpracuje wielu znanych w Polsce artystów, wydali singiel “Head In The Sky”. Krajowe Eliminacje stoją otworem również dla tego utworu!


Czy któraś z powyższych piosenek nadaje się na Eurowizję?

Jeżeli tak, to oddaj głos w naszej ankiecie!


Komentarze z Facebooka