Roksana “Roxie” Węgiel będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2018. Zwyciężczyni The Voice Kids, wytypowana wyborem wewnętrznym, wystąpi w barwach naszego kraju już 25 listopada w Mińsku. Wiadomo już, że Roxie nie wystąpi na eurowizyjnej scenie z jej najnowszym singlem “Obiecuję”, ale ze specjalnie stworzonym na tę okazję nowym utworem.

Za tekst eurowizyjnej piosenki dla Roksany Węgiel odpowiadać będzie Juliusz Kamil. To już kolejna kooperacja artystów tego typu. Tekściarz jest bowiem autorem pierwszego singla Roxie “Żyj” (a także wspomnianego wyżej “Obiecuję”), który podbił serca widzów The Voice Kids i tym samym przyczynił się do jej zwycięstwa w programie, a obecnie posiada ponad 8 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Sam Juliusz Kamil również jest wokalistą znanym z telewizyjnych konkursów muzycznych. Jest finalistą The Voice of PolandThe Voice of Switzerland i Must Be The Music – Tylko Muzyka, a także zwycięzcą Szansy Na Sukces. Nie wiadomo jeszcze, czy polska propozycja na Eurowizję Junior zostanie napisana w języku polskim, czy angielskim oraz kiedy zostanie ona oficjalnie wydana i udostępniona. Z wielką niecierpliwością czekamy więc na premierę utworu.

Komentarze z Facebooka