RTÉ, irlandzki narodowy nadawca, otwiera nabór piosenek na Eurowizję 2019 w Tel Awiwie. Jakie wymagania musi w tym roku spełnić następca Ryana O’Shaughnessy’ego?

RTÉ poszukuje znakomitych tekściarzy i wykonawców z osiągnięciami w branży muzycznej. Jak wyjaśnia Michael Kealy, szef irlandzkiej delegacji:

Jesteśmy bardzo dumni z naszego tegorocznego występu w Lizbonie. To owoc wielomiesięcznej pracy, planowania i próby spójnego połączenia elementów muzycznych i wizualnych, od aranżacji piosenki, przez choreografię, aż do scenariusza oświetlenia. Sceniczne wykonanie piosenki “Together” Ryana O’Shaughnessy’ego w towarzystwie tancerzy (Kevin O’Dywer oraz Alan McGrath), wspieranych przez chórek (Janet Grogan, Remy Naidoo oraz Claire Ann Varley), zdobyło powszechne uznanie oraz znalazło się na nagłówkach w wielu miejscach świata. “Together”, zajmując 16 miejsce w finale, osiągnęło najlepszy dla Irlandii wynik od lat (8 miejsce w 2011 roku).

Na Eurowizję 2019 chcemy stworzyć światowej klasy utwór, który przyniesie Irlandii dumę i świetnie wypadnie na scenie w Tel Awiwie przed niemal dwustu-milionową światową publicznością. Konkurs Piosenki Eurowizji charakteryzuje się niezwykle silną konkurencją, więc potrzebujemy światowej klasy piosenki z konkretnym przekazem i w pełni profesjonalnego występu wykonawców, którzy występowali już na żywo przed ogromną publicznością.

RTÉ czeka więc na zgłoszenia takich właśnie kandydatów, przy czym sam zamierza zwrócić się do profesjonalnych wokalistów i tekściarzy z propozycją udziału w eliminacjach. Artystów zgłaszających piosenki obowiązują następujące reguły:

  • kompozycje (słowa i muzyka) nie mogą być komercyjnie wydane, publicznie wykonane ani udostępnione w Internecie w całości lub we fragmentach przez 1 września 2018 roku
  • zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres: Eurovision2019@rte.ie) i w formacie MP3
  • każdy artysta może zgłosić tylko jedną piosenkę, w przypadku zgłoszenia kilku utworów, tylko ten, który został otrzymany jako pierwszy, będzie brany pod uwagę
  • data zgłoszeń upływa 23 listopada 2018 roku o godzinie 17:00.

Komentarze z Facebooka