Pod Lupą Junior to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na dziecięcych artystach występujących podczas 16. Eurowizji Junior w Mińsku. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Pierwszą część Pod Lupą Junior poświęcamy tegorocznym gospodarzom – Białorusi! Kraj ten ponownie ugości Eurowizję dla Dzieci w Minsk Arena. Wcześniej miało to miejsce w 2010 roku. Białoruś wzięła udział we wszystkich edycjach Eurowizji Junior od jej początku w 2003 roku, zwyciężając konkurs w latach 2005 i 2007. Zeszłoroczna reprezentantka kraju, Helena Meraai, zajęła 5. miejsce.

Tegoroczne preselekcje na Białorusi zwyciężył Daniel Yastremski z piosenką “Time”, z którą wygrał głosowanie widzów, lecz zajął dopiero 7. miejsce w głosowaniu jury. Daniel urodził się w lutym 2004 roku w Cincinnati, w stanie Ohio. Kiedy był małym dzieckiem, jego rodzina postanowiła powrócić do rodzinnej Białorusi. Już w wieku sześciu lat rozpoczął muzyczną edukację, a w 2017 roku reprezentował Białoruś na konkursie New Vave Junior.

Oto opinie naszych redaktorów i czytelników nt. utworu “Time”!

Kamil – redaktor PFE

Moim zdaniem “Time” było jedynym słusznym wyborem w białoruskich preselekcjach. Białoruś może zajść dalej niż wszyscy sądzą. Jest to raczej utwór bez polotu i znika w tłumie, ale myślę, że nie jest całkiem bez szans i znajdzie swoje miejsce w pierwszej dziesiątce.

Ocena: 7/10

Klaudia

Nudna, bez polotu. Bardzo monotonna i pod dłuższym czasie na niej zasypiam. Nic się w niej nie dzieje, a szkoda, bo utwór ma potencjał.

Ocena: 4,5/10

Mateusz

Piosenka wpadła mi w ucho już po 1 wysłuchaniu. Głos wokalisty bardzo pasuje do melodii, bardzo podoba mi się to “urywanie” głosu. Melodia świetna, strasznie jaram się tymi skrzypcami w 2 refrenie. Jedynie dodałbym troszkę więcej rosyjskiego.

Ocena: 10/10

Bartek

Jedyna piosenka z Juniora, którą regularnie słucham. Chłopak ma dobry głos i jestem pewien, że da czadu. Nie zgodzę się z opiniami, że “Welcome to My Belarus” jest lepsze. Bardzo dobra piosenka zarówno do leniwego słuchania, jak i np. w drodze na zajęcia 

Ocena: 10/10

Laura

Piosenka jest bardzo przyjemna dla ucha, ale moim zdaniem, tylko na raz, może do pierwszego “refrenu”. Później robi się już trochę nudno. Brakuje mi czegoś do przełamania tego monotonnego refrenu, który nie wyróżnia się wśród zwrotek.

Ocena: 6/10

Sebastian

Na początku piosenka niezbyt mi się podobała, lecz z czasem zyskała na plus. Jest przyjemna dla ucha, lecz trochę nudna. Myślę, że może się załapać do top 10. Na pewno nie jest to materiał na wygraną.

Ocena: 7/10

Ania

Dobre zestawienie języków, połączenie dwóch języków jest praktycznie niesłyszalne. Przyjemny utwór, jednak męczący po którymś odsłuchaniu, dobry głos, ale jednak brakuje mu siły przebicia i może wypaść blado na scenie.

Ocena: 6/10

Igor

Piosenka nie wpadła mi w ucho. Jest nudna i bez wyrazu. Mam wrażenie, że w tym roku Białoruś nie trafi nawet do top 10.

Ocena: 2/10

Wojtek – redaktor PFE

Piosenka zapowiada się ciekawie, sprawia wrażenie wciągającej. Niestety już po chwili zorientować się można, że pozory mylą, a piosenka jest nudna i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jednak mimo wszystko mogło być gorzej.

Ocena: 5/10

Roksana – redaktor PFE

Piosenka ma coś w sobie. Jest nieco monotonna, ale dobry wokal na żywo może dodać jej więcej mocy i trochę ją ożywić. Utwór może nie na wygraną, ale powinien się znaleźć w TOP 10.

Ocena: 6,5/10

ŚREDNIA OCENA: 6,40/10

AKTUALNY RANKING:

  1. Białoruś – “Time” – 6,40

 

Komentarze z Facebooka