Zbieramy utwory wydane po pierwszym września, czyli te, które mogą już na ten moment zostać zgłoszone do preselekcji! Posłuchaj tych wybranych przez nas i oceń, czy któryś z nich byłby idealny by walczyć o zwycięstwo w Izraelu pod flagą Polski! Jest to kontynuacja naszej serii sprzed roku.

 

Jula i Filip Lato

Julita Fabiszewska swoją drogę do kariery rozpoczęła “w sieci”. Jej pierwszy studyjny singiel, a jednocześnie najpopularniejszy -“Za Każdym Razem” ma 28 milionów wyświetleń w serwisie YouTube i otworzył jej drogę do ogólnopolskiej kariery. Jula ma na swoim koncie 3 albumy studyjne, najnowszy wydała w zeszłym roku. Filip Lato dał się poznać publiczności za sprawą programu The Voice of Poland, gdzie pod skrzydłami Tomsona i Barona osiągnął etap odcinków na żywo. Wkrótce po nim nawiązał współprace z Sound’n’Grace i zaśpiewał z nimi utwór “100”. W tym roku w serwisie Youtube pojawiły się już jego 2 single, które znajdują się na jego debiutanckim albumie. Kilka dni temu pojawił się także trzeci – “Zanim Nas Policzysz”, do którego nagrania zaprosił Julę. Utwór ten może zostać zgłoszony na Eurowizję!

 

Lanberry

Małgorzatę Uścisłowską po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w programie The Voice of Poland, w którym nie udało jej się przejść etapu “Przesłuchań w ciemno”. W 2015 roku w sieci pojawił się jej debiutancki utwór “Podpalimy Świat”, który dotarł na 19. miejsce najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich rozgłośniach radiowych. Rok póżniej ukazał nam się utwór “Piątek” (jak dotąd jej najpopularniejsza piosenka), którego anglojęzyczną wersje, “Only Human”, wokalistka zaprezentowała nam podczas Krajowych Eliminacji 2017. Lanberry możemy zobaczyć w krajowych eliminacjach ponownie. Utwór “Heart of Gasoline” spełnia wymaganie dotyczące daty publikacji utworu.

 

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło swoją karierę zaczął z przytupem, wygrywając 2. edycję X-Factor. Rok później ukazał się jego debiutancki album “Comfort and Happiness”. Część jego piosenek podbiła polskie listy przebojów. Są to między innymi “Trójkąty i Kwadraty”, “W Dobrą Stronę” czy “Małomiasteczkowy”. Oba wydane dotychczas albumy otrzymały certyfikat diamentowej płyty. Z pewnością jest to jeden z najsławniejszych obecnie polskich piosenkarzy. Jednak wśród tych wszystkich osiągnięć Dawidowi brakuje (jak dla nas) najważniejszego, a mianowicie udziału w Eurowizji. To jednak może się zmienić, gdyż jego najnowszy utwór “Nie Ma Fal” został wydany po 1 września i może zostać zgłoszony do udziału w zbliżających się Krajowych Eliminacjach.

 

Arek Kłusowski

Arek Kłusowski może poszczycić się jednym z najoryginalniejszych głosów w naszym kraju. Finalista show muzycznego „The Voice of Poland” ma już na swoim koncie ponad 30 nagród muzycznych, nawiązaną współpracę m.in. z Jackiem Moorem oraz z Jennifer Batten, słynną gitarzystką Michaela Jacksona. Występował także na deskach teatru “Buffo”. Jednak Kłusowski to nie tylko genialny wokal, to także znakomity piosenkopisarz. Jego utwory zdobią dorobki takich osób jak – Ewa Farna, Mateusz Ziółko, Tabb oraz chóru Sound and Grace. Czy jego najnowszy utwór odnalazłby się na Eurowizyjnej scenie?


Czy któraś z powyższych piosenek nadaje się na Eurowizję?

Jeżeli tak, to oddaj głos w naszej ankiecie!


Komentarze z Facebooka