Australia zadebiutowała w Eurowizji dla Dzieci w 2015 roku. Jak dotąd, zawsze kończyła rywalizację w czołowej dziesiątce. Nie ma na koncie żadnego zwycięstwa. Najlepszy rezultat osiągnęła dla Australii jej reprezentantka z zeszłego roku, Isabella Clarke. Piosenką “Speak Up!” wywalczyła ona 3 miejsce.

 

W tym roku Australijczycy ponownie postawili na wokalistkę. W piosence “Champion” zaprezentuje się 12-letnia Jael Wena. Została ona wybrana wewnętrznie. Młoda piosenkarka urodziła się w Melbourne i 22 grudnia skończy 13 lat.

Oto opinie naszych redaktorów i czytelników nt. utworu „Champion”!

Sebastian

Bardzo dobra ballada. Podoba mi się głos Jael. Myślę, że będzie wysoko. Jedna z najlepszych piosenek tegorocznego “Juniora”!

Ocena: 10/10

Kamil – redaktor PFE

Moim zdaniem jest to kolejna piosenka z Australii, która nie ma w sobie ani trochę oryginalności. Tekst jest bardzo typowy i składa się z prostych, ckliwych wyrażeń. Sama piosenka to też typowa ballada wpadająca w ucho, inspirowana lekko Beyonce, czy Leoną Lewis. Jest to dobry poziom, lecz wszystko może się posypać na żywo, tak jak było to w przypadku Jessici Mauboy na dorosłej Eurowizji! Nie widzę Australii na podium, ale może zawalczyć o dobry wynik!

Ocena: 7,5/10

Klaudia

Mój zwycięzca, jak do tej pory! Świetny utwór, tak samo głos Jael. Refren jest po prostu cudowny. Uwielbiam “Champion” ❤️
Oceniam na 10/10, ale chciałabym dać 20/10!

Ocena: 10/10

Igor

Dobra, ale przeceniona ballada. Wydaje mi się, że Australia wysłała lepszą piosenkę rok temu. Raczej będzie wysoko, ale nie widzę w niej zwyciężczyni.

Ocena: 5/10

Dawid

Nie wiem… Nie podchodzi mi ta piosenka… Taka pusta ballada bez wyrazu. 

Ocena: 6/10

Mateusz

Dobra piosenka, ale czegoś tu brakuje. Piosenka ta nie ma według mnie ładu, refren po zwrotkach jest niewyczuwalny. Na pewno będzie wysoko. 

Ocena: 8/10

ŚREDNIA OCENA: 7,75/10

AKTUALNY RANKING:

  1. Armenia – „L.E.V.O.N” – 8,70
  2. Kazachstan – „Òzińe Sen” – 7,80
  3. Australia – “Champion” – 7,75
  4. Holandia – „Samen” – 7,07
  5. Białoruś – „Time” – 6,40

Komentarze z Facebooka