Kazachstan nie rezygnuje z Eurowizji

   Kazachstan dał o sobie znać po raz kolejny w sprawie debiutu na Konkursie Piosenki Eurowizji. Na razie kazachska sieć telewizyjna o nazwie „Agencja Khabar” potwierdziła udział w konkursie Eurowizji dla dzieci, który odbędzie się w listopadzie 2018 roku w Mińsku. Dyrektor generalny telewizji – Alan Azhibayev – wytłumaczył jakie znaczenie dla jego kraju ma debiut w takim konkursie:

   Eurowizja jest to jeden z najpopularniejszych konkursów na świecie o bogatej historii. To wielkie wydarzenie, w którym najważniejsza jest muzyka i przyjaźń. Różne kultury świata łączą się tutaj. Nasz kraj zawsze miał szczególne wyczucie muzyki. To jeden z powodów dla których kazachscy widzowie przywiązują dużą wagę do międzynarodowych konkursów, a w szczególności Eurowizji. Konkurs Eurowizji polega na różnorodności kultur i gatunków muzycznych. Kazachski przemysł muzyczny również jest zróżnicowany. Uważam, że nasi artyści mogliby poszerzyć program konkursu i przedstawić swoją wyjątkową muzykę widzom na całym świecie. Nasz kraj zawsze wykazywał dobrą wolę bycia częścią światowej społeczności i życia w pokoju z każdym państwem. Udział w konkursie może dać nam świetną okazję, aby opowiedzieć o swoich zamiarach. 

   Khabar nie jest zwyczajnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców, ale członkiem stowarzyszonym podobnie jak Australia. Kazachstan transmituje Eurowizję od 2012 roku. W lipcu tego roku ujawniono, że EBU nie ma na razie planów, aby tej kraj uczestniczył w konkursie w 2019 roku. Muszą się postarać o specjalne zaproszenie.

 

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi