Niektórzy eurowizyjni artyści po udziale w konkursie nie kontynuują już swojej muzycznej kariery. Jednak są też tacy, którzy stale pracują nad nowymi utworami i nie stoją w miejscu!

12,14 i 17 października na dwa rożne kanały serwisu “YouTube” zostały dodane aż trzy “studyjne nowości”.

Autorką pierwszego utworu jest węgierska królowa – Kati Wolf (reprezentowała Węgry podczas ESC 2011 z piosenką „What About My Dreams?”), która po dłuższej przerwie dała o sobie znać wypuszczając do muzycznego świata utwór “Underwater”. Czy nowa piosenka jest tylko “jednorazowym” powrotem, czy może też zapowiedzą 4 albumu Kati? Po jego przesłuchaniu możemy powiedzieć tylko jedno – to nie jest “typowy świat” Kati, która najlepiej czuła się w jazzowych i bluesowych klimatach. Kto wie, może to nowa ścieżka artystki, która ma zapewnić jej udany powrót.

Nina Kraljić (bo to właśnie ona jest “bohaterką” drugiej piosenki) to chorwacka piosenkarka, która reprezentowała swój kraj w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku. Co możemy powiedzieć o Ninie? Pierwszym słowem, które od razu nasuwa się na myśl jest unikatowość. Jej nietuzinkowy wokal i przeróżne teledyskowe koncepcje na pewno nie ujmują jej sławy jaką osiągnęła w swoim kraju. Już od dwóch dni możemy posłuchać jej najnowszego singla – “Najljepši dan”. Utwór już od samego początku wciąga nas w połączenie popowych dźwięków z folkowym brzmieniem, a sam teledysk jest idealnym odzwierciedleniem muzycznej kariery piosenkarki – na pierwszy rzut oka dziwnej, z niespotykanym pomysłem na swoje utwory, ale również zabierającej słuchacza w zupełnie inny świat.

Trzecia “świeżość” należy do ukraińskiej wokalistki Karolina Myrosławiwna Kujek kryjącej się pod pseudonimem Ани Лорак (Ania Lorak). Jej nowy utwór nosi nazwę “Coh”. Ania reprezentowała swój kraj w 53. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2008 rok z utworem „Shady Lady” (zajęła wtedy drugie miejsce). W 2004 roku została ambasadorem Ukrainy z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych w akcji promowania badań przeciwko HIV/AIDS.  W sierpniu otrzymała tytuł Ludowego Artysty Ukrainy.  Jak więc widzimy Ania to nie tylko genialna wokalistka, ale także czynna działaczka na rzecz własnej ojczyzny. Czy jej nowy utwór przyniesie jej jeszcze większą sławę?

 

Komentarze z Facebooka