Pod Lupą Junior to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na dziecięcych artystach występujących podczas 16. Eurowizji Junior w Mińsku. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Francja nie posiada bogatej historii startów w Eurowizji Junior. Wzięła w niej udział tylko raz – w 2004 roku. Thomas Pontier z utworem “Si on voulait bien” zajął wtedy 6. miejsce.

W tym roku Francuzi ogłosili wielki powrót, a na swoją reprezentantkę, podobnie jak Polska, wybrali zwyciężczynię The Voice Kids. W Mińsku Francję reprezentowała będzie 11-letnia Angélina Nava z utworem “Jamais Sans Toi“.

Oto opinie naszych redaktorów i czytelników nt. utworu „Jamais Sans Toi”!

Igor

Od początku wiedziałem, że Francja wyśle silną propozycję. Kocham język francuski, a połączenie go z angielskim to w tym przypadku cudo. Mam nadzieję na top 3!

Ocena: 10/10

Dawid

Przesłodka wokalistka, zwyciężczyni the voice Kids, więc mogłaby nas czymś w Mińsku zaskoczyć. Piosenka idealna na “juniora”, plus francuski utrzymuje klimat. Teledysk dopięty na ostatni guzik.

Ocena: 10/10

Szymon

Całkiem interesująca propozycja powracającej na konkurs po wielu latach Francji. Piosenka brzmi dobrze, budzi pozytywne skojarzenia, jest ciekawa; zaś momentami infantylny wokal Angéliny bardzo dobrze komponuje się z muzyką. Pomimo znienawidzonego przeze mnie języka francuskiego i momentalnej monotonności, liczę na top 5 dla Francji!

Ocena: 8,5/10

Dominik

Uważam, ze jest to jedno ze słabszych “entry” tego roku, monotonna piosenka. Ratuje ją śliczny język, jakim jest francuski.

Ocena: 5/10

Oliwier

Bardzo cieszę się z powrotu Francji na ów konkurs. Piosenka bardzo fajna, przyjemna. Artystka ma bardzo ładny głos

Ocena: 8/10

Kamil – redaktor PFE

Moim zdaniem jest to pewne miejsce w top 5! Świetny wokal, nowoczesna piosenka, świeże podejście! Bardzo udany powrót, gratulacje!

Ocena: 8/10

Sebastian

Bardzo liczyłem w tym roku na Francję i się nie zawiodłem! Bardzo radosna, fajna i ciekawa propozycja. Język francuski dodaje piosence dodatkowego uroku. Super wokal Angéliny. Myślę, że Francja może w tym roku wygrać! 

Ocena: 10/10

Klaudia

C U D O W N E
Bardzo udany comeback Francji na JESC! Aktualnie moje drugie miejsce, jednak bije się z moim pierwszym o zajęcie pozycji zwycięzcy. Kocham całym sercem ten utwór, idealny pod każdym względem!

Ocena: 10/10

Mateusz

Francja powraca z pompą! Świetna piosenka, taka typowa francuska radiówka. Głos Angeliny na pewno powali na żywo. Mam nadzieję na zwycięstwo <3

Ocena: 10/10

Wojtek – redaktor PFE

Słysząc tegoroczną Armenię, myślałem, że nic jej nie przebije. Jednak myliłem się. “Jamais Sans Toi” to mistrzostwo, jak na standardy dziecięce. Myślę, że szanse na zwycięstwo ma wielkie. Polubiłem od pierwszego przesłuchania. W tej piosence zgadza się wszystko.

Ocena: 10/10

Ola – redaktor PFE

F A W O R Y T
Francja wraca w wielkim stylu. Piosenka nie jest nad wyrost dorosła. Przekaz fajny, pod względem produkcyjnym świetna kompozycja. Liczę na wygraną Trójkolorowych w tym roku.

Ocena: 10/10

ŚREDNIA OCENA: 9,23/10

AKTUALNY RANKING:

  1. Francja – “Jamais Sans Toi” – 9,23
  2. Armenia – „L.E.V.O.N” – 8,70
  3. Ukraina – „Say love” – 8,00
  4. Kazachstan – „Òzińe Sen” – 7,80
  5. Australia – „Champion” – 7,75
  6. Holandia – „Samen” – 7,00
  7. Białoruś – „Time” – 6,40
  8. Rosja – „Unbreakable” – 6,40
  9. Malta – „Marchin’On” – 5,25
  10. Izrael – „Children Like These” – 3,41

Komentarze z Facebooka