Hiszpanii nie wiedzie się najlepiej na Eurowizji w ostatnich latach. Wątpliwe byłyby ich awanse do finału, gdyby nie przynależność do “Wielkiej Piątki”. Czy w tym roku to się zmieni?

Drugi rok z rzędu wybór reprezentanta odbywa się poprzez reality show Operación Triunfo, którego polska wersja “Fabryka Gwiazd” ukazała się w roku 2009. Niestety, wyemitowana została tylko jedna edycja i wygrała ją Martyna Melosik. Tymczasem Hiszpanie mogą oglądać już 10. edycję tego programu, który cieszy się niezwykłą popularnością. Emisja programu odbywa się w środy o godzinie 22:30.

Poprzednią edycje programu zwyciężyła Amaia Romero. Za nią uplasowały się Aitana Ocaña i Miriam Rodriguez. Zanim to się jednak stało Amaia wraz Alfredem Garcíą i piosenką “Tu Canción” wygrała Galę Eurowizyjną.

W tym sezonie odbyło już się 6 gali.  W walce o zwycięstwo liczą się jeszcze Alba Reche, Carlos Right, Famous Oberogo, Julia Medina, María Villar, Marilia Monzón, Marta Sango, Miki Núñez, Natalia Lacunza, Noelia Franco i Sabela Ramil. Z pośród 16 uczestników, 5 pożegnało się z programem. Są to Alfonso La Cruz, África Adalia, Joan Garrido, Dave Zulueta i Damion Frost.

Galę pierwszą wygrała Noelia, która wykonywała piosenkę “Respect” wraz z Albą. Kandydatami do zwycięzcy odcinka byli także Natalia i Miki. Jurorzy uznali, że najgorzej poradzili sobie Sabela, Joan, África i Alfonso. Africa dostała drugą szanse od nauczycieli, natomiast pozostali uczestnicy uznali że bezpieczny powinien być także Joan. Sabela i Alfonso zostali zagrożeni eliminacją.

Galę drugą wygrała Natalia, która wraz z Martą śpiewała piosenkę “Tainted Love”. Blisko zwycięstwa odcinka były także Alba oraz Julia. Z pośród zagrożonych według widzów lepiej poradziła sobie Sabela zdobywając 78,8% głosów. Alfonso musiał opuścić akademię jako pierwszy. W drugim odcinku najgorzej poradzili sobie María, Dave, Joan i África. Decyzją nauczycieli bezpieczna stała się María, uczestnicy natomiast postanowili ponownie uratować Joana. Zagrożonymi na galę trzecią pozostali África i Dave.

Zwyciężczynią gali trzeciej została Julia. Zaśpiewała ona piosenkę “Born This Way”. Kandydatkami do zwycięstwa były także Alba i Natalia. Z osób zagrożonych, África uzyskała tylko 20 % głosów i musiała opuścić akademię. Dave pozostał w programie. Za to najgorzej podczas gali zaprezentowali się Miki, Damion, Dave i Joan. Szansę od nauczycieli dostał Miki, Dave dostał od uczestników. Damion i Joan byli zagrożeni.

Podczas czwartej gali zwycięzcą okazała się byś María. Wraz z Mikim wykonała “Quédate En Madrid”. Za nią znaleźli się Alba i Miki. Zagrożony Joan musiał opuścić akademię. Mierząc się z Damionem zdobył on tylko 35% poparcia. Z zadaniem nie poradzili sobie Carlos, Noelia, Sabela i Dave. Za sprawą nauczycieli w programie została Noelia, uczestnicy dali bezpieczeństwo Sabeli. Zagrożeni byli Carlos i Dave.

Miki, za sprawą wykonania piosenki “El Patio”, wygrał galę piątą. Znalazł się przed Albą i Sabelą. Zagrożony Carlos pozostał w akademii uzyskując 62%. Niestety musiał opuścić ją przegrany Dave. Wykonania piosenek Carlosa, Marili, Marty i Damiona okazały się najgorszymi gali piątej. Marilia została uratowana przez nauczycieli, Carlos przez uczestników. Marta i Damion w następnym odcinku musieli zmierzyć się o pozostanie w programie.

Galę szóstą wygrała Alba i “La LLorona”. W walce o zwycięstwo liczyli się także Famous i Sabela. Damion musiał pożegnać się z akademią, bo Marta okazała się o 18 % lepsza. Najgorzej wykonane piosenki należały do Maríi, Marili, Mikiego i Noeli. Miki otrzymał szanse od nauczycieli,a María od uczestników. Marilia i Noelia zmierzą się w następnym odcinku, który odbędzie się już w najbliższą środę o 22:30, o pozostanie w programie.

Kto wygra Operación Triunfo?

 

Komentarze z Facebooka