Pod Lupą Junior to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na dziecięcych artystach występujących podczas 16. Eurowizji Junior w Mińsku. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Albania na dziecięcej Eurowizji zadebiutowała w 2012 roku, lecz jej debiut nie był do końca udany. Igzidora Gjeta zajęła ostatnie miejsce, a w kolejnych dwóch latach kraj wycofał się ze startów. Powracając w 2015 roku, Albania zdobyła swój najlepszy wynik – 5. miejsce. Stało się to za sprawą Misheli Rapo i jej piosenki “Dambaje”. W 2016 roku Klesta Qehaja z utworem “Besoj” uplasowała się na 13. miejscu.

W zeszłym roku albańską reprezentantką była Ana Kodra z piosenką “Don’t touch my tree”. Jury przyznało jej 32 punkty, co dało 11. miejsce, natomiast w głosowaniu online zajęła, niestety, ostatnie miejsce z 35 punktami. Łączny wynik 67 punktów przełożył się na 13. miejsce na 16 uczestników.

Tegoroczne albańskie preselekcje wygrała 10-letnia Efi Gijka z piosenką “Barbie”.

Oto opinie naszych redaktorów i czytelników nt. utworu „Barbie”!

Mateusz

Po revampie brzmi świetnie. Oto jak wygląda Junior Eurowizja! Bardzo chwytliwa piosenka, oby nie zepsuli tego stagingiem!

Ocena: 9/10

Joanna – redaktor PFE

W końcu dziecięca piosenka! I tak właśnie powinno być, ma być lekko, dziecinnie, tak, aby spodobało się to najmłodszym! I ta piosenka właśnie jest stworzona do tego, takie utwory powinny wygrywać konkurs dla dzieci!

Ocena: 9/10

Kamil – redaktor PFE

Bardzo mi się nie podoba. Coś mi nie pasuje w tym utworze. Jest zbyt chyba przesłodzona, nawet jak na Eurowizję Junior, a jednocześnie dość kiepsko zrealizowana i infantylna. Występ w preselekcjach wyglądał okropnie. Moim zdaniem pretenduje to zajęcia bardzo niskiego miejsca. Jest zdecydowanie gorsza od zeszłorocznej piosenki z Albanii.

Ocena: 3/10

Klaudia

Początkowo wydawała się taka średnia, była nawet moim ostatnim miejscem. Aktualnie zatraciłam się w tej piosence, uwielbiam refren! Lekka, dziecięca, a mimo to – nieinfantylna. Zdecydowanie w tym roku Albania wysłała świetną propozycję! 

Ocena: 8,5/10

Szymon

Piosenka może i lekko kiczowata, ale mimo wszystko rytmiczna i kolokwialnie po prostu ,,wpadająca w ucho”. Brzmi całkiem nieźle, mimo infantylnego teledysku i klimatu. Piosenka mimo wszystko całkiem ciekawa rytmiczna i lekka. Nie liczę by znalazła się w tym roku w wąskiej czołówce, jednak w tej szerszej, w top 10 może i owszem. Wszystko zależy od wykonu piosenki na żywo i oprawy scenicznej.

Ocena: 7,5/10

Sebastian

Całkiem dobra piosenka. Na początku nie podobała mi się zbytnio. Jest bardzo rytmiczna i wpada w ucho, ale trochę za słodka. Myślę, że ma szanse na top 10!

Ocena: 7/10

Roksana – redaktor PFE

Nie jest to najlepsza produkcja, ale na pewno przyciągająca uwagę. Może się pozytywnie wyróżnić zarówno typowo dziecięcą tematyką, jak i rytmiczną, wpadającą w ucho melodią. Miejsce w stawce może zaskoczyć, ale dużo zależy od wykonania na żywo i oprawy scenicznej.

Ocena: 7/10

ŚREDNIA OCENA: 7,29/10

AKTUALNY RANKING:

 1. Francja – „Jamais Sans Toi” – 9,23
 2. Armenia – „L.E.V.O.N” – 8,70
 3. Ukraina – „Say love” – 8,00
 4. Kazachstan – „Òzińe Sen” – 7,80
 5. Australia – „Champion” – 7,75
 6. Gruzja – „Your Voice” – 7,50
 7. Albania – “Barbie” – 7,29
 8. Holandia – „Samen” – 7,00
 9. Białoruś – „Time” – 6,40
 10. Rosja – „Unbreakable” – 6,40
 11. Malta – „Marchin’On” – 5,25
 12. Izrael – „Children Like These” – 3,41

Komentarze z Facebooka