Kilka dni temu nadawca BTRC oficjalnie ogłosił, że reprezentantem Irlandii na Eurowizji Junior 2018 będzie Taylor Hynes z piosenką “I.O.U.”.

Taylor został zwycięzcą tegorocznego Junior Eurovision Éire, pełniącego rolę irlandzkich preselekcji do JESC. Czternastolatek znalazł się w ostatnim etapie konkursu jako posiadacz “dzikiej karty”, zajmując drugie miejsce w swoim półfinale. Jego konkurentką w finałowej bitwie była Shaniah Llane Rollo (zwyciężczyni półfinału). Oto pełna lista sześciorga uczestników:

  • Jessica Doolan – “Aisling” (Dream)
  • Taylor Hynes – “I.O.U.”
  • Cora Harkin – “Cibé saol atá romham” (Whatever life is ahead of me)
  • Shaniah Llane Rollo – “Cuimhnigh ar na réaltaí” (Remember the stars)
  • Anna and Ava  – “Táimid le chéile” (We are together)
  • Kerry Ann McCreery – “Tóg mo lámh” (Take my hand)

W Jury znaleźli się Fiachna Ó Braonáin, Gráinne Bleasdale oraz gościnnie – Niamh Kavannagh, która reprezentowała Irlandię na Eurowizji w roku 1993 (kiedy wygrała) i 2010. Głosy rozłożyły się 2:1 – Niamh i Fiachna głosowali na Taylora, a Gráinne na Shanię.

Taylor jest pierwszym chłopcem reprezentującym Irlandię na JESC i zarazem jedynym zwycięzcą Junior Eurovision Éire, który przeszedł do finału, dzięki zdobyciu “dzikiej karty”. Czternastolatek próbował swoich sił w konkursie już wcześniej – w 2016 roku z utworem “Níos Airde”.

“I.O.U.” to piosenka napisana przez samego Taylora Hynesa, Nialla Mooney’a i Jonasa Gladnikoffa. Niall i Jonas współpracowali już ze sobą, tworząc utwór “Réalta na Mara” dla Aimee Banks na JESC 2015, a także irlandzkie propozycje na Eurowizję w roku 2009, 2010 i 2014.

Po ogłoszeniu reprezentanta opublikowano także odświeżoną eurowizyjną wersję utworu “I.O.U.”. Wczoraj w sieci pojawił się natomiast oficjalny teledysk do piosenki. Wystąpili w nim byli reprezentanci Irlandii na Eurowizji – (wspomniana wcześniej członkini Jury finału Junior Eurovision Éire) Niamh Kavanagh oraz Ryan O’Shaugnessy (znany z tegorocznego ESC w Lizbonie wykonawca utworu “Together”), którzy w filmowej historii wcielili się w rolę rodziców Taylora.

Komentarze z Facebooka