Muzyczne nowości to nasz cykl artykułów, w których prezentujemy Wam najnowsze piosenki artystów, którzy wystąpili w Konkursie Piosenki Eurowizji. Warto sprawdzić, jak sobie radzą. Czekamy na Wasze opinie o ich utworach. Czy są lepsze niż ich eurowizyjne propozycje?

Słońce schowane za kłębami szarych chmur, deszcz zacina w okna i dobre samopoczucie opada jak liście z drzew. Na szczęście na pomoc przychodzą muzyczne nowości, których klimat zabiera nas do słonecznych krajów!

CHORWACJA 2018
Franka – Ti mi nosiš sreću
Piosenka w sam raz na rozpoczęcia dnia z promiennym uśmiechem na twarzy! Powtarzające się klaskanie pozwala na własne odtworzenie dźwięku czy wybijanie rytmu nogą podczas mycia zębów lub jedzenia śniadania. Utwór przyjemny i bliski tak codziennym czynnościom, dzięki swojej prostocie i lekkości.

MALTA 2002 & 2016
Ira Losco – Hey Now
Utwór oddaje uczucie potrzeby ucieczki, wyjazdu z miasta w nieznane bez strachu. Słuchając utworu najlepiej zamknąć oczy i poddać się teraźniejszości. Zapomnieć o zmartwieniach, przestać się przejmować i dać ponieść się chwili.

WŁOCHY 2013
Marco Mengoni – Voglio
Voglio, voglio… Chcę, chcę śpiewać i tańczyć! W sam raz, aby przedłużyć chwilę zapomnienia i oddania się chwili! Akurat na kręcenie się dookoła własnej osi w pełnym słońcu i wchłanianie jego promieni! W dodatku język włoski, którego tak przyjemnie się słucha i za każdym razem chwyta za serce!

RUMUNIA 2012
Mandinga – Soy de Cuba
Z gorących Włoch przenosimy się na Kubę! Dosłownie, artyści zabierają nas na ulice Kuby ukazując jej krajobraz w swoim teledysku. Utwór dla sympatyków ekspresyjnego wypowiadania słów do zapętlonego podkładu instrumentalnego.

ROSJA 2015
Polina Gagarina – Melancholia
Utwór zatytułowany “Melancholia” wbrew pozorom nie jest spokojny. Ukazuje głos Poliny w całej swej okazałości i po jego odsłuchu nie doskwiera nam niedosyt. Nie można przejść obok niej obojętnie! Od pozostałych pozycji odstaje jedynie brakiem wizualizacji, która mamy nadzieje się ukaże!

WŁOCHY 2014
Emma – Mondiale
Powracamy do Włoch! Utwór, który warto posłuchać pod koniec dnia, zamknąć oczy i wyciszyć się, odprężyć, a przy tym zachwycić głęboką barwą głosu Emmy…

Które z tych utworów spodobały Wam się najbardziej? Co sądzicie o poeurowizyjnej twórczości tych artystów? Kogo z nich ponownie chcecie zobaczyć na eurowizyjnej scenie?

Komentarze z Facebooka