Pod Lupą Junior to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na dziecięcych artystach występujących podczas 16. Eurowizji Junior w Mińsku. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Pełną historię polskich startów możecie przeczytać TUTAJ, w jednym z artykułów z serii “Od debiutu”!

Polska na Eurowizji Junior zadebiutowała w jej pierwszej edycji w 2003 roku. W dwóch pierwszych latach Kasia Żurawik i formacja KWADro zajęły ostatnie miejsce. Polska wycofała się z udziału na długie lata i powróciła w 2016 roku z kompozycją “Nie zapomnij” Olivii Wieczorek, która zajęła 11. miejsce z 60 punktami. W zeszłym roku Krajowe Eliminacje wygrała Alicja Rega, która w Tbilisi z utworem “Mój dom” zajęła 8. miejsce z dorobkiem 138 punktów, co stanowi najlepszy Polski wynik.

W tym roku Polskę reprezentuje wybrana wewnętrznie zwyciężczyni The Voice Kids Roksana Węgiel, której sylwetkę przybliżyliśmy TUTAJ. Jej piosenka nosi tytuł “Anyone I want to be”. 

O opinie nt. utworu Roksany Węgiel poprosiliśmy zagraniczne portale eurowizyjne i fanów Eurowizji spoza Polski!

Sergey, 🇦🇲Armenia

Ostatnie polskie piosenki były absolutnie lepsze! (The last ones were absolutely better!)

Ocena: 5/10

Randall, 🇲🇹Malta

Kocham, kocham, kocham! Moje 4. miejsce! Zdecydowanie silna zawodniczka!❤️ (Love love love it!! It’s my 4th! Definitely a strong contender❤️)

Ocena: 9/10 

Wouter, 🇳🇱Holandia

Szczerze, spodziewałem się czegoś więcej, ale porównując to do innych, skończy w pierwszej dziesiątce. (I expected more tbh, but comparing it to the others, it will finish in the top 10.)

Ocena: 7/10

Aykut, 🇹🇷Turcja

Trochę się spodziewałem tego z Polski, ale to nawet przerasta oczekiwania! (I was kinda expecting this from Poland but this is even over expectations!)

Ocena: 8/10

Toshko, 🇧🇬Bułgaria

Lubię to, ale nie bardziej niż zeszłoroczny utwór! (I like it… but not more than 2017!)

Ocena: 4/10

ESC honey

Myślę, że to inna piosenka. Lubię ją, ale to dość trudny rok, by wygrać! (I think it’s a different song. I like it but this is a difficult year to win!)

Ocena: 7/10

ESC COVERS

Mam duże nadzieje wobec polskiej piosenki “Anyone I want to be” Roksany Węgiel – jest bardzo dojrzała jak na swój wiek i łatwo przemieszcza się w piosence między polskim a angielskim. Też chcę krzyczeć z całej siły, że będzie dobrze! (I have high hopes for the Polish entry ANYONE I WANT TO BE of ROKSANA WIEGEL – she is a very mature singer for her age and moves easily between English and Polish in the song. So I want to scream also at the top of my lunges that this will be well.)

Ocena: 8/10

ESC Mike

Prawdopodobnie najlpiej wyprodukowana piosenka tegorocznego JESC. Tempo jest chwytliwe i przyciąga uwagę od pierwszej sekundy. Różni się od typowych ballad i popowych kawałków, do których jesteśmy przyzwyczajeni na Eurowizji Junior. Coś nowego i świeżego! Wokal wykonawczyni jest bardzo urzekający, a przesłanie piosenki bardzo optymistyczne. Moim zdaniem, Polska ma cały komplet cech, by wygrać w tym roku… Tylko czekam na występ na żywo… Powodzenia, Polsko! (Probably the most well produced song of this year’s JESC. This tempo is so catchy and grabs your attention from the first second. It differs from typical ballads or pop songs that we are used to listen in JESC. Something fresh and new! The voice of the singer is very captivating and the message of the song is very optimistic. So in my opinion, Poland has the whole package to win this year…. just waiting for the live performance to see what happens…Good luck Poland!)

Ocena: 9/10

ŚREDNIA OCENA: 7,13/10

AKTUALNY RANKING:

 1. Macedonia – „Doma” – 9,36
 2. Francja – „Jamais Sans Toi” – 9,23
 3. Armenia – „L.E.V.O.N” – 8,70
 4. Ukraina – „Say love” – 8,00
 5. Kazachstan – „Òzińe Sen” – 7,80
 6. Australia – „Champion” – 7,75
 7. Gruzja – „Your Voice” – 7,50
 8. Albania – „Barbie” – 7,29
 9. POLSKA – “ANYONE I WANT TO BE” – 7,13
 10. Walia – „Berta” – 7,07
 11. Holandia – „Samen” – 7,00
 12. Włochy – „What is love” – 6,63
 13. Azerbejdżan – „I wanna be like you” – 6,50
 14. Białoruś – „Time” – 6,40
 15. Rosja – „Unbreakable” – 6,40
 16. Malta – „Marchin’On” – 5,25
 17. Serbia – „Svet” – 4,83
 18. Portugalia – „Gosto de Tudo (Já Não Gosto de Nada)” – 4,25
 19. Izrael – „Children Like These” – 3,41
 20. Irlandia – “IOU” – 3,30

Komentarze z Facebooka