Tak jak w tamtym roku, Finlandia swojego reprezentanta na Eurowizję 2019 w Izraelu wybierze poprzez format preselekcji “Uuden Musiikin Kilpailu” (UMK), gdzie wystąpi jeden artysta lub zespół. Zostanie on zaproszony przez krajowego nadawcę YLE. Już od dłuższego czasu spekuluje się, kto będzie reprezentować Finlandię na przyszłorocznej Eurowizji w Izraelu. Fińskie media informują, że może to być pewien duet.

Bardzo prawdopodobne jest to, że na eurowizyjnej scenie w barwach Finlandii zobaczymy duet Eva + Manu. Jest to folkowo-popowy duet. Członkowie poznali się podczas wymiany studenckiej w Bostonie. Składa się on z fińskiej wokalistki Evy Louhivuori oraz francuskiego gitarzysty Emmanuela “Manu” Laudica.

Kilka dni temu duet umieścił wpis na Instagramie, w którego opisie wyrazili, że nie mogą doczekać się wiosny 2019 oraz dodali do niego flagi Finlandii, Francji, a także Izraela. Aby zwiększyć zainteresowanie, duet opublikował na swoim “instastory” zdjęcie Mr. Lordi (ESC 2006). Fani od razu zaczęli spekulować, że zespół może wziąć udział w przyszłorocznej Eurowizji. Po jakimś czasie ze swojego opisu pod postem usunęli wszystkie flagi.

https://www.instagram.com/p/BqPQWKbhoRW/?utm_source=ig_web_copy_link

Eva +Manu wydali do tej pory dwa albumy. Pierwszy w 2012 roku, drugi w 2014 , a trzeci planują już wydać na początku 2019 roku. Byli także nominowani do nagrody fińskiego przemysłu muzycznego EMMA w kategorii najlepszego zespołu. Ostatnio o Evie i Manu było dosyć cicho, gdyż rozstali się ze sobą po siedmiu latach związku. Mimo wszystko zdecydowali się na kontynuację współpracy.

Fiński reprezentant zostanie wybrany 2 marca 2019 roku. Co uważacie o tym duecie? Chcielibyście ich zobaczyć na nadchodzącym konkursie, czy może wolelibyście zobaczyć kogoś innego w tej roli?

Komentarze z Facebooka