Reprezentantka Australii na ESC 2016, Dami Im, zapowiada swój kolejny album, który promuje jej najnowszy singiel “Dreamer”.

Przyszłoroczny album Dami to EP-ka zatytułowana “Live Session”. Znajdziemy na niej sześć utworów w koncertowej wersji LIVE. Są to: jeden z jej największych hitów – “Super Love”; eurowizyjna kompozycja “Sound Of Silence” – która dała Australii najwyższy wynik (2 miejsce) we wciąż krótkiej historii startów na ESC; dwie piosenki z tegorocznego albumu artystki – tytułowa “I Hear A Song” oraz “Like A Cello” (utrzymane w jazzowym klimacie); cover utworu “Amazing Grace (My Chains Are Gone)” i oczywiście najnowszy singiel “Dreamer”. Album zapowiada również trasę koncertową Dreamer Tour, która potrwa od początku sierpnia do końca października przyszłego roku. Natomiast premiery płyty możemy spodziewać się już w styczniu.

Cała EP-ka to delikatne akustyczne melodie z akompaniamentem pianina i w klimacie muzyki gospel – powrót dojrzałej dziś artystycznie wokalistki do jej muzycznych początków. Singiel “Dreamer” to piosenka bardzo bliska sercu artystki, wyznaje w niej, że odnalazła prawdziwą siebie, wie o czym marzy i nie boi się tych marzeń spełniać. “Muzyczny manifest” naszej koreańsko-australijskiej marzycielki pięknie wpisuje się w hasło przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji (Dare to Dream). Czy powrót jest jednym z marzeń wokalistki? Być może niedługo się tego dowiemy. (Australia wybierze swojego reprezentanta w lutym 2019 roku, po raz pierwszy poprzez format preselekcji Eurovision – Australia Decides, gdzie głosy widzów i Jury mają wagę 50:50).

Utwór “Dreamer” dostępny jest na razie w serwisie Spotify i iTunes [LINK]. Nie powstał jeszcze oficjalny klip do piosenki, jednak na YouTube’owym kanale fanklubu Dami można odnaleźć nagranie z występu wokalistki:

Komentarze z Facebooka