Niektórzy eurowizyjni artyści po udziale w konkursie nie kontynuują już swojej muzycznej kariery. Jednak są też tacy, którzy stale pracują nad nowymi utworami i nie stoją w miejscu!

Pierwsza “nowość” należy do ukraińskiej wokalistki Karoliny Myrosławiwnej Kujek kryjącej się pod pseudonimem Ani Lorak. Jej nowy utwór nosi nazwę „Son (Coh)”. Ania reprezentowała swój kraj w 53. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2008 rok z utworem „Shady Lady” (zajęła wtedy drugie miejsce). W 2004 roku została ambasadorem Ukrainy z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych w akcji promowania badań przeciwko HIV/AIDS.  W sierpniu otrzymała tytuł Ludowego Artysty Ukrainy.  Jak więc widzimy Ania to nie tylko genialna wokalistka, ale także czynna działaczka na rzecz własnej ojczyzny. Czy jej nowy utwór przyniesie jej jeszcze większą sławę? Oto oficjalna premiera utworu “Son”!

Drugie dzieło należy do Ivi Adamou – grecko-cypryjskiej piosenkarki, która uczestniczyła w greckim The X Factor. Została także wybrana wewnętrznie przez cypryjskiego nadawcę publicznego, by reprezentować Cypr podczas 57. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 roku. W styczniu wystąpiła podczas specjalnego koncertu selekcyjnego A Song For Ivi, podczas którego widzowie wybrali eurowizyjną propozycję dla wokalistki. Ivi wykonała wówczas trzy utwory: „Call The Police”, „You Don’t Belong Here” oraz „La La Love”, który ostatecznie wygrał eliminacje, a po dostaniu się do eurowizyjnego finału uplasował się na 16 miejscu. Po udziale w konkursie, odbyła także letnią trasę koncertową po Grecji, Szwecji, Hiszpanii i na Cyprze. Jej pierwszy album zatytułowany “San Ena Oniro” pojawił się w 2012 roku. 2 dni temu udało jej się wydać piosenkę (dzięki pomocy Stavento) zatytułowaną “Diko Mou”. Jak Wam się podoba?

Nowa piosenka przychodzi do nas także ze wschodu. Rosyjskie trio SEREBRO (w składzie: Olga Sieriabkina, Jekaterina Kiszczuk oraz Tatiana Morgunowa) stworzone w 2007 roku przez producenta Maksima Fadiejewa wydało swój nowy utwór zatytułowany  “Prityazhen’ya bol’she net (Притяженья больше нет)”. Co można powiedzieć o tym zespole i jego historii na konkursie Eurowizji? SEREBRO reprezentowało Rosję w 2007 roku z utworem „Song #1”. Dzięki dobremu wynikowi zajętemu przez Rosję w finale konkursu w 2006 roku, wokalistki miały zapewnione miejsce w sobotnim finale imprezy, który odbył się 12 maja. Zajęły w nim trzecie miejsce po zdobyciu łącznie 207 punktów. Po udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji stały się jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych w kraju. 10 października 2018 Sieriabkina poinformowała jednak o nadchodzącym odejściu ze składu zespołu po 12 latach współpracy, tłumacząc decyzję chęcią rozwoju solowego. Zgodnie z zapowiedziami, pozostanie w zespole do lutego 2019. 28 listopada 2018 na oficjalnym forum zespołu pojawiła się informacja o rozpadzie obecnego składu. Jekatierina Kiszczuk i Tanya Morgunova poinformowały na swoich mikroblogach, że w lutym 2019 również opuszczą zespół, by skupić się na karierze solowej. Także można powiedzieć, że jest to jeden z ostatnich utworów tego “projektu”. Co o nim sądzicie?

Oczywiście to nie koniec eurowizyjnych nowości. Kolejna z nich należy do największego odkrycia tegorocznego konkursu i bezapelacyjnej faworytki publiczności. Mowa tu oczywiście o Eleni Foureirze – greckiej piosenkarce i tancerce, która swoją karierę sceniczną rozpoczęła występami w teatrze. W 2009 rozpoczęła karierę solową i podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Greece. W lutym 2018 została ogłoszona reprezentantką Cypru z piosenką „Fuego” w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Przed rozegraniem koncertu półfinałowego był uznawana za główną faworytkę bukmacherów do wygrania konkursu. Wystąpiła jako ostatnia, dziewiętnasta w kolejności w pierwszym półfinale i z drugiego miejsca awansowała do finału, a w nim zajęła drugie miejsce po zdobyciu 436 punktów w tym 253 punktów od telewidzów i 183 pkt od jurorów. Jednak utwór, który wydała w niczym nie przypomina wspomnianego wcześniej “Fuego”, ponieważ jest to świąteczna piosenka! Czyli jak widzimy, Eurowizję możemy wpasować w każdy miesiąc naszego życia!

Ostatni już numer należy do Softengine – fińskiego zespołu muzycznego, grającego rocka alternatywnego i indie pop. Zespół ten został założony latem 2011 roku. W styczniu 2014 roku wzięli udział w półfinale krajowych preselekcji i z pierwszego miejsca zakwalifikowali się do finału. Wygrali go, zdobywając największe poparcie jurorów i telewidzów, dzięki czemu zostali ogłoszeni reprezentantami Finlandii w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji, organizowanym w Kopenhadze. Wystąpili w drugim półfinale konkursu i zakwalifikowali się z trzeciego miejsca do finału. Zajęli w nim jedenaste miejsce z 72 punktami na koncie. Najnowszy utwór nosi nazwę “Pehmeitä pintoi” i jest bardzo spokojną balladą.

 

Komentarze z Facebooka