Wszyscy artyści, którzy pojechali na Eurowizję z Australii, za każdym razem byli wybierani wewnętrznie. Jednak w tym roku SBS postanowiło powierzyć wybór fanom. Kilka dni temu Blink TV i SBS (telewizje lokalne) udostępniły listę życzeń kandydatów. Kto się na niej pojawił?

Preselekcje Eurovision: Australia Decides ruszyły pełna parą. Autorzy piosenek i kompozytorzy mieli trzy tygodnie na przygotowanie utworów do inauguracyjnego finału krajowego. Mogłoby się wydawać, że pierwsza edycja nie przyciągnie zbyt wielu kandydatów, jednak w zeszłym tygodniu SBS ujawniło setki piosenek z różnych gatunków – od popu po balladę, thrash metal, nowość, operę i wszystko inne. Przed świętami Bożego Narodzenia piosenki te zostaną udostępnione publicznie.

Oto pełny harmonogram preselekcji:

  • Grudzień 2018 – dopasowanie piosenek do wokalistów i wydanie ich przed świętami Bożego Narodzenia;
  • Styczeń 2019 – dodanie listy gości specjalnych;
  • Luty 2019 – działalność medialna; ogłoszenie procedury głosowania;
  • Piątek, 8 lutego – występy przed jurorami;
  • Sobota, 9 lutego – występ “pokazowy”;
  • Sobota, 9 lutego – transmisja na żywo z “You Decide”.

Preselekcje otrzymały prawo organizacji (od SBS i Blink TV), aż do 2029 roku.

Oto lista kilku kandydatów proponowanych przez eurowizyjnych fanów:

Delta Goodrem

Delta to australijska piosenkarka i aktorka. W tym roku udało jej się wydać album zatytułowany “I Honestly Love You (na swoim koncie ma już 6 “krążków”). Występowała także w takich filmach jak Santa’s Apprentice, komedii Hating Alison Ashley oraz serialu Gorące Hawaje.

Ricki-Lee

Ricki-Lee Coulter – australijska piosenkarka, autorka tekstów, prezenterka telewizyjna i radiowa. Rozpoczęła swoją karierę od przesłuchań do Australian Idol i Popstars Live. Wystawiła także swój rytm i muzykalność na sprawdzenie w Dancing With The Stars Australia i zajęła trzecie miejsce. Jak donoszą też australijskie media, Ricki została wybrana w zeszłym roku, by reprezentować Australię na Eurowizji, jednak jej wytwórnia nie była jeszcze gotowa na współpracę z SBS.

Peking Duk

Jest to to australijski duet muzyki elektronicznej złożony z DJ-ów i producentów muzycznych, Adama Hyde’a i Reubena Stylesa. Australijczycy wręcz wyczekują ich udziału na Eurowizji. Jak sami mówią – “Kto może zapewnić lepszy show niż Peking Duk”? W 2014 r. ich sztandarowy styl zyskał sławę dzięki serii hitów na wykresach i współpracy z artystami z całego świata (na przykład – Elliphant, AlunaGeorge, czy też Icona Pop).

The Veronicas

The Veronicas – australijski zespół, który tworzą bliźniaczki Jessica Louise i Lisa Marie Origliasso. Ich muzyka porównywana jest do utworów takich wykonawców jak Kelly Clarkson, czy też Avril Lavigne. W roku 2007 zespół The Veronicas zmienił styl z pop-rock na pop-electro. Ich album “Hook Me Up” przyniósł im ogromną sławę aż na 3 kontynentach (Australia, Europa i Ameryka Północna). Wielokrotnie nominowane przez fanów do udziału w konkursie. Czy słusznie?

 

Komentarze z Facebooka