Rosja to jedno z 42 państw, które będzie uczestniczyć w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu. Rosjanie zadebiutowali w tym samym roku co Polska, czyli 1994. Będzie to już 22. start tego kraju. W jaki sposób rosyjska telewizja pokryje koszty za uczestnictwo?

Premier rosyjskiego rządu, Dmitry Medvedev, podpisał dekret o finansowaniu krajowemu nadawcy VGTRK udziału we wszelkich wydarzeniach kulturowych, sportowych i społecznych, które promują Rosję na arenie międzynarodowej. Oznacza to, że rosyjski rząd będzie opłacał m.in. członkostwo w Europejskiej Unii Nadawców, a także poniesie koszty związane z uczestnictwem Rosji w konkursie Eurowizji oraz Eurowizji Junior.

Niestety ten rok pod względem eurowizyjnym nie należał do Rosji. W tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentująca ten kraj, Julia Samoylova zajęła 15. miejsce w drugim półfinale z liczbą 65 punktów, tym samym po raz pierwszy w historii rosyjska piosenka nie zakwalifikowała się do wielkiego finału. Z kolei na Eurowizji Junior 2018 reprezentująca Rosję Anna Filipchuk również zdobyła najgorsze miejsce dla swojego kraju w tym konkursie. Uplasowała się na 10. miejscu z liczbą 122 punktów.

Czy rosyjskiemu nadawcy dzięki wsparciu finansowemu ze strony rządu uda się przygotować świetny występ i Rosja znowu zagości w czołowej dziesiątce konkursu?

Komentarze z Facebooka