Brytyjczycy nie zmieniają krajowego wyboru i powracają z You Decide. Jednak nie mają zamiaru stać w miejscu – BBC ulepszyło proces wyboru piosenki i zmieniło lokalizację preselekcji.

You Decide odbędzie się w centrum BBC MediaCity w Wielkiej Brytanii w Salford. Nie znamy dokładnej daty, ale wiadomy jest nam miesiąc. Będzie to luty 2019 roku. Podobnie jak w poprzednich latach, sześć aktów będzie konkurować, próbując wygrać preselekcje, by reprezentować Wielką Brytanię w Tel Awiwie.

Każdy z wokalistów wykona piosenkę na dwa odmienne muzyczne sposoby i zaprezentuje ją w dwóch aktach. Te dwa akty zmierzą się w trzech rundach “off-offów”, co pomoże w ustaleniu ostatecznego powiązania piosenki i przejściu do Eurowizji 2019. Jak owe zmiany skomentowała lokalna telewizja? Dyrektor Entertainment BBC Studios i producent wykonawczy preselekcji: You Decide powiedział: “W tym roku trzy utwory zaprezentowane w Wielkiej Brytanii zostały wybrane przy pomocy międzynarodowego jury. Nasz format pozwoli fanom porównach wszystkie te piosenki i dokonać wyboru najlepszej z nich”. W programie wystąpi także kilku artystów-gości.

Zmiany dokonano także na stołku szefa delegacji brytyjskiej na Eurowizje. Nowym szefem został Andrew Cartmell.

W ubiegłym roku “You Decide” wygrała Surie, która z piosenką “Storm” zajęła 24 miejsce z dorobkiem 48 punktów!

Czy myślicie, że nowy format preselekcji pozwoli Wielkiej Brytanii zająć dużo lepsze miejsce niż w tym roku?

Komentarze z Facebooka