Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 zbliża się wielkimi krokami. Trójkolorowi nie zwalniają tempa i cały czas przygotowują się do tej imprezy. W ubiegły piątek tj. 30 listopada, został zakończony etap zgłoszeń do krajowych preselekcji. Dzisiaj nadawca France 2 podał do informacji publicznej, kto zasiądzie w panelu eksperckim i poprowadzi Destination Eurovision. Prezenterem francuskich preselekcji ponownie będzie Garou. Panel ekspercki będzie składał się z 3 osób.

Podobny obraz
VITAA

Pierwszą z nich jest VITAA (Charlotte Gonin). Jest ona francuską piosenkarką o włoskich korzeniach. Aktualnie, artystka ta jest jednym z najpopularniejszych muzyków w swoim kraju. VITAA jest również jednym z trenerów w belgijskiej wersji programu The Voice. Co ciekawe, wokalistka ta była jednym z kompozytorów piosenki Mamma Mia, z którą Louka brał udział w zeszłorocznych francuskich preselekcjach.

Znalezione obrazy dla zapytania André Manoukian
André Manoukian

Kolejnym z ekspertów jest francuski muzyk jazzowy, autor tekstów i aktor – André Manoukian. Artysta ten przez 13 lat zasiadał w jury francuskiej wersji programu Idol – Nouvelle StarW 2018 roku André komentował oba półfinały Konkursu Piosenki Eurowizji dla stacji France 2.

Podobny obraz
Christophe Willem

Ostatnim ekspertem jest dobrze znany eurowizyjnym fanom Christophe Willem. Artysta ten zasiadał w jury Destination Eurovision 2018. Piosenkarz rozpoczął swoją karierę w roku 2006, kiedy to wygrał program Nouvelle Star. Wokalista był również jurorem w drugiej edycji francusko-belgijskiej wersji programu The X Factor. Christophe podobnie jak André Manoukian był komentatorem tegorocznej Eurowizji.

Znalezione obrazy dla zapytania steven clerima
Steven Clérima

Warto przypomnieć, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 będzie pierwszą “dorosłą” Eurowizją dla Stevena Clérimy w roli szefa delegacji. Steven był członkiem francuskiej ekipy w latach ubiegłych. Możemy śmiało powiedzieć, że zdał on pierwszy egzamin z bycia szefem delegacji podczas tegorocznej Eurowizji Junior, na której to Trójkolorowi zajęli 2 miejsce.

Komentarze z Facebooka