Zbieramy utwory wydane po pierwszym września, czyli te, które mogą już na ten moment zostać zgłoszone do preselekcji! Posłuchaj tych wybranych przez nas i oceń, czy któryś z nich byłby idealny by walczyć o zwycięstwo w Izraelu pod flagą Polski! Jest to kontynuacja naszej serii sprzed roku.

Saszan

Roksana Pindor jest polską piosenkarka, autorka tekstów i blogerka. Po raz pierwszy zaistniała w 2013 roku, kiedy to podpisała pierwszy kontrakt z wytwórnią muzyczną “My Music”. W 2014 roku wydała debiutancki album, zatytułowany “RSP”. W 2015 zdobyła nagrodę Young Stars Festival w kategorii „Najlepsza artystka”. W maju 2016 roku wydała singiel „Dizzy”, do którego zrealizowała oficjalny teledysk. Klip został nagrodzony na festiwalu Young Stars Festival 2016 w kategorii „Teledysk roku”. We wrześniu 2016 ogłosiła zakończenie współpracy z wytwórnią My Music. Kilka dni później wytwórnia Universal Music Polska potwierdziła podpisanie kontraktu płytowego z piosenkarką. 2 lutego 2018 wydała utwór „Nie chcę ciebie mniej”, będący drugim singlem z zapowiadanego albumu.  Z utworem zakwalifikowała się do stawki finałowej krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpiła z nią w finale selekcji i zajęła ostatecznie szóste miejsce. Czy Saszan spróbuje swoich sił w preselekcjach po raz kolejny?

Kwiat Jabłoni

Zespół Kwiat Jabłoni tworzy rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz. Oficjalnie funkcjonują dopiero od marca 2018 roku. Duet ma na swoim koncie świetnie przyjęty utwór “Dziś późno pójdę spać”. Ich styl muzyczny wpisuje się w folkowe brzmienia z lekkim dodatkiem popowych dźwięków. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak genialne podłoże instrumentalne, w każdym utworze. A co jest głównym założeniem dla członków zespołu? Jak sami mówią – “Autentyczność. Nie można silić się na coś, co nie do końca nam pasuje, bo jest na przykład pod publikę, to nigdy nie wyjdzie. W autorskim repertuarze trzeba być szczerym”. Czy ten dość nietypowy, ale jakże świetnie zapowiadający się duet wpasowałby się w eurowizyjny kanon?

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa jest nazywana polskim odkryciem ostatnich lat. Jest ona aktorką, piosenkarką i prezenterką telewizyjną, która mimo młodych lat jest już bardzo szanowana i wręcz rozchwytywana na polskiej scenie medialnej. Ma ona za sobą rolę w takich serialach jak : “Rodzinka.pl”, “Na Wspólnej”, czy też “Druga szansa”. W 2014 wystąpiła w teledysku do piosenki Jeremiego Sikorskiego „Bez niej nie byłoby nas”. W listopadzie 2015 pod okiem “My Music” wydała debiutancki singel „Co mi jest”. W 2017 podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax i w lipcu tego roku wydała singel „Oddycham”. Od kilku dni możemy posłuchać jej najnowszego singla “Nie muszę”. Czy jest to utwór mający szansę bytu na Konkursie Eurowizji?

XXANAXX

Xxanaxx to polski zespół muzyczny, wykonujący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego. Jego nazwa pochodzi od leku psychotropowego Xanax. Pierwszy singel formacji, Disappear, ukazał się grudniu 2012 roku. 27 maja 2014 roku ukazał się ich pierwszy album studyjny Xxanaxx pt. Triangles. Materiał trafił do sprzedaży w dystrybucji Warner Music Poland. Nagrania z płyty zadebiutowały na 31. miejscu krajowej listy przebojów. 26 października wydali oni kolejny album zatytułowany “Gradient”. Singlem promującym krążek jest piosenka “Na chwilę”. Czy synthpopowe pomieszanie muzyki elektronicznej zdobyłoby poparcie eurowizyjnych fanów?

 

 

Komentarze z Facebooka