Sezon preselekcyjny rusza! Czy czeka nas ogromna niespodzianka?

W 2017 roku Portugalia po raz pierwszy w historii odniosła zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji. Przełomowym momentem po wielu latach porażek tego kraju okazał się występ Salvadora Sobrala, który wykonał utwór “Amar Pelos Dois”, skomponowany przez jego siostrę Luísę Sobral. Portugalczyk swoją balladą chwycił za serca milionów widzów, co pozwoliło mu na wygraną z sumą 756 punktów na koncie! 28-latek nie krył tego, kto tak naprawdę stoi za jego sukcesem.

źródło: luisasobral.com

Luísa swoim talentem zaimponowała wielu twórcom z całego świata. Jakiś czas temu udzieliła wywiadu dla popularnej w Portugalii gazety Observador, w której wyznała, że zaoferowano jej wystąpienie w słynnym włoskim festiwalu Sanremo, przez który Włosi wybierają swojego eurowizyjnego reprezentanta. Sobral miałaby wykonać jedną z piosenek z jej nowego albumu, którą napisała w języku włoskim. Wokalistka odmówiła:

Nigdy nie miałam ambicji do zmieniania Eurowizji. […] Mam nadzieję, że nigdy tam nie wrócę – ten konkurs jest mi kompletnie obojętny. Uczestniczenie w nim było samym w sobie świetnym momentem, ale nie chcę już tam jechać i nic nie robić. […] Zostałam zaproszona do wzięcia udziału w konkursie we Włoszech, który prowadzi do reprezentowania tego kraju na Eurowizji. Nie, nie chcę tego nigdy więcej!

Artystka wyznała, że jest zadowolona z pracy jaką wykonuje komponując piosenki, a widok prezentowania ich na dużych scenach sprawia jej ogromną radość. Nie chce jednak brać udziału w konkursie jako wokalistka. Przyznała, że po zwycięstwie Salvadora otworzyło się przed nią wiele drzwi, przez co zaczęła pisać więcej utworów dla Portugalczyków. 9 listopada wydała swój piąty album, zatytułowany “Rosa”.

Czy to dobra decyzja?

Komentarze z Facebooka