Zgłoszenia do DMGP były zbierane do 26 września. Jak mogliśmy usłyszeć z oficjalnych doniesień padł rekord – aż 800 zgłoszeń wpłynęło do duńskiego nadawcy. Na razie wiemy tylko tyle, że wybrano już 10 finałowych utworów. Informacje o artystach i piosenkach powinny zostać podane w styczniu! Kto jest możliwym reprezentantem Duńczyków?

Karen Marie Aagaard Ørsted Andersen – znana jako . Jest to duńska piosenkarka i autorka tekstów. Jej muzyczna przygoda rozpoczęła się (jak to sama mówi) po usłyszeniu zespołu “Spice Girls”, a także “Nirvana”. Twórczość MØ jest wpisywana do kategorii muzyki electro-popowej, a przyrównywana do takich artystów jak Grimes, czy też Twin Shadow. Jej debiutancki album studyjny “No Mythologies to Follow”, został wydany w marcu 2014 r. MØ ma na swoim koncie współpracę z australijską raperką Iggy Azalea na singlu 2014 ” Beg for It “, a także udział w piosence “Lean On” (Major Lazer), która osiągnęła szczyt na międzynarodowych listach przebojów, w tym numer jeden w Australii, numer dwa w Wielkiej Brytanii i numer cztery w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2018 r. MØ wydała swój drugi album studyjny. Przez krytyków oceniana jest jako “muzyka electro z odwagą”. Czy tak sławna już gwiazda, mogłaby pokusić się o udział w Eurowizji?

Emilie Esther

Emilie Esther Holmgaard – to duńska piosenkarka, która zyskała sławę wygrywając 8. edycję duńskiego X Factora. Startowała tam w kategorii 15-22 lat, a jej mentorką była Remee. Po wygranej udało jej się podpisać kontrakt z Sony Music i wydać jej debiutancki singiel „Undiscovered”. Drugi singiel Emilie Esther, “Inescapable”, jest produkowany przez RedOne i TinyIsland. Po udziale w X Factor, została opisana jako artystka, której głos ma szansę porwać miliony. Jej charyzma i przede wszystkim ciężka praca pozwoliły jej zabłysnąć na kilku duńskich scenach mimo tak młodego wieku. Czy Eurowizja pozwoliłaby jej jeszcze bardziej przetrzeć muzyczne szlaki?

Christopher

Christopher Nissen – duński piosenkarz z Kopenhagi. W listopadzie 2012 roku zdobył nagrodę na Danish Music Awards 2012. Christopher wydał trzy albumy: debiutancki Colours (2012), a następnie Told You So (2014) i Closer (2016). Jego kariera rozpoczęła się od nagrywania coverów piosenek innych piosenkarzy. Ma na swoim koncie współpracę z takimi osobami jak Kay & Ndustry’ego, Kaspera Larsena, Ole Brodersena, Curtisa Richę i Johana Wetterberga, Nicolas Tobias Følsgaard i Jonas Lodahl Andersen. Sam Christopher inspiruje się Michaelem Jacksonem i Bruno Marsem. Czy właśnie tego wokalu szuka Dania, by osiągnąć kolejne zwycięstwo w Konkursie Eurowizji?

Sada Vidoo

Nicole Stokholm Pedersen – znana jako Sada Vidoo. Urodzona w Kopenhadze. Swoją przygodę z muzyką “zawdzięcza” prześladowaniu w szkole. Muzyka była dla niej formą ucieczki, dlatego też zaczęła pisać i nagrywać piosenki. Sławę przyniósł jej udział w programie The X Factor UK i Dansk Melodi Grand Prix 2017. Nicole, podpisała kontrakt płytowy z Virgin Records Denmark pod koniec lat 90. Jej debiutancki singiel “Hide Away” został wydany w 2001 roku. W 2012 roku Vidoo przeprowadziła się do Londynu, gdzie rozpoczęła współpracę z brytyjskimi muzykami Russ i Chris Ballard. Później zamieniła się w “żywą lalkę” i pod ową postacią, udało jej się wydać swój debiutancki album “A Story with No End w 2014 roku. Vidoo walczyła już o reprezentację Danii w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 poprzez krajowe finałowe Grand Prix Dansk Melodi z utworem “Northern Lights”. Nie udało jej się jednak awansować do finału. Krytycy tak opisują Sade – “To złożona dusza, w której spotykają się przeciwieństwa. Gdzie jest światło, ale także ciemność. Tam, gdzie jest nowość, jest i starość. Tam gdzie jest psychika – okupowana szaleństwem”. Czy przedziwna, ale jakże intrygująca lalka ma szansę na Eurowizji?

 

 

 

Komentarze z Facebooka