EMA pełni funkcje słoweńskich preselekcji od roku 1993. Od tej pory nie odbyło się tylko w roku 1994, 2000 i 2013. W ostatnich dwóch latach faworytem publiczności był duet BQL. Ostatecznie zajmowali oni drugie miejsca, z powodu otrzymania niższej pozycji u jury. Czy zespół ten zdecyduje się na start w tym roku? Czy po “Heart of Gold” oraz “Ptica” przyjdzie czas na “Peru”?

Duet BQL założony został w 2016 roku. W skład wchodzą bracia Anaj i Rok Piletic. Anej został finalistą słoweńskiej wersji Got Talent. Rok startował dwukrotnie, ale bez większych osiągnięć.  W roku 2015 zaczęli publikować swoje wspólne covery w internecie. W 2016, już pod nazwą BQL, wydali debiutancki singiel “Muza”. Rok później pojawili się gościnnie w singlu zespołu Maraaya “It’s Complicated”.

W preselekcjach musieli uznać wyższość najpierw Omara Nabera, później Lei Sirk. Obie propozycje BQL wygrały głosowanie publiczności. Muzycy ujawnili, że na EMA 2019 przygotowali utwór “Peru”. Nie zdecydowali się jednak zgłosić, informując o tym na mediach społecznościowych.

Czy zespół powtórzyłby rezultat z poprzednich dwóch lat? Będzie wam brakowało BQL podczas zbliżającej się EMA 2019? Kogo widzielibyście jako następnego reprezentanta Słowenii?

 

Komentarze z Facebooka