Sprawdźmy, jak przebiega wybór reprezentanta z kraju gospodarzy!

Za nami już pięć odcinków programu HaKokhav HaBa L’Eurovizion, który wyłoni izraelskiego reprezentanta na konkurs Eurowizji 2019. Pierwszy odcinek odbył się 24 listopada. Aby przejść do następnego etapu uczestnicy musieli uzyskać przynajmniej 70% punktów . Tym razem aż siedmiu z dziewięciu uczestników udało się przejść do następnego etapu. Jednym z nich była Danielle Mazuz, która występowała w tym roku na Eurowizji Lizbonie jako tancerka i chórzystka Netty Barzilai.

W odcinku drugim brało udział siedmiu uczestników. Tutaj także dwóm osobom nie udało się uzyskać dostatecznej ilości głosów. Wśród wokalistów znalazła się izraelska piosenkarka Maya Buskilla, która była dwa razy brana pod uwagę do reprezentowania Izraela (w latach 2011 i 2012).

Kolejna część odbyła się 1 grudnia. Także w tym odcinku dalej przeszło pięć osób, a dwie zostały wyeliminowane. Uczestnicy, którzy się zakwalifikowali to: Osher Biton, Liat Eliyahu, Sahaf, Clara Sabag oraz Judith Hassin. W następnym odcinku już tylko dwóch artystów przeszło do drugiej rundy. Byli to Gal Binyamin i Barry Brown. W części piątej z siedmiu uczestników dalej zakwalifikowało się pięciu wokalistów. Największą ilość puntów uzyskali Noar Cohen oraz Limor Oved.

 

Komentarze z Facebooka