Tayanna to ukraińska piosenkarka, kompozytorka i autorka piosenek aktywna od 2006. Mieliśmy okazję bliżej poznać jej twórczość w 2017 roku kiedy po raz pierwszy wzięła udział w ukraińskich preselekcjach Vidbir.

W 2017 z piosenką pod tytułem „I Love You” w pełni anglojęzyczną, zajęła pierwsze miejsce ex aequo z zespołem O.Torvald, który zdobył większe poparcie telewidzów, dzięki czemu został wybrany na reprezentanta Ukrainy.

W styczniu 2018 zakwalifikowała się do półfinałów krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpiła z piosenką „Lelya”, z którą awansowała do finału, w którym ostatecznie zajęła drugie miejsc

Do trzech razy sztuka?

Vidbir w 2019 roku będzie się składał z dwóch półfinałów, które odbędą się 9 i 16 lutego oraz finału 23 lutego. Sergey Pritula poprowadzi konkurs, w którym będziemy mieli okazję ponownie zobaczyć dążącą do wygranej Tayannę.

Piosenkarka ma zamiar wrócić do konkursu po raz trzeci z kolejną piosenką w języku ukraińskim. Podczas rozmowy z fanami we Lwowie powiedziała, że z jakiegoś powodu, ukraińscy artyści boją się wystąpić z utworem w ich ojczystym języku. Uważa, że nie ma powodu się bać, ponieważ inne kraje śpiewają w swoim języku i nie myślą o tym, że inni mogą ich nie rozumieć, albo nie docenić. Wierzy, że występ Ukrainy z piosenką w języku ukraińskim przyniesie wiele pozytywów. Swój powrót argumentuje tym, że Ukraina potrzebuje wysłać piosenkę w języku ukraińskim.

Uważacie, że Tayanna nie odpuści dopóki Ukraina nie wybierze na swego reprezentanta artysty, który śpiewa w ich ojczystym języku? Czy cieszycie się na jej powrót?

 

Komentarze z Facebooka