Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się jak Gruzja wybierze reprezentanta na Eurowizję 2019 w Tel Avivie. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów wyboru!

5 stycznia zostanie wyemitowany pierwszy odcinek gruzińskiego “Idola”. Przesłuchania już odbywają się na terenie całego kraju. Finał programu odbędzie się 2 marca. 10 finalistów będzie się zmagać o wygraną i tytuł reprezentanta kraju na konkursie w Izraelu, a piosenki, które zaśpiewają, będą specjalnie przygotowane na Eurowizję.

Telewizja gruzińska ogłosiła także dwóch prowadzących. Będą to Vaniko Tarkhnishvili i Ruska Makashvili. Dowiedzieliśmy się również, że głosować będzie można telefonicznie oraz poprzez aplikację Facebook Messenger.

To nie pierwszy raz, kiedy Gruzję będzie reprezentować zwycięzca “Idola”. Laureat 4 sezonu programu, Nodiko Tatishvili oraz  zdobywczyni 2 miejsca w 5 sezonie, Sopho Gelovani, reprezentowali Gruzję na konkursie w 2013 roku. Duet zakwalifikował się do finału i zajął w nim 15 miejsce z liczbą 50 punktów.

Nie tylko Gruzja w nadchodzącym sezonie preselekcyjnym wybierze swojego reprezentanta na Eurowizję poprzez talent show. Uczynią to również Malta (X Factor), Israel (HaKokhav HaBa L’Eurovizion) oraz Hiszpania (Operación Triunfo).

Podczas tegorocznego konkursu Gruzja nie poradziła sobie dobrze. Reprezentanci tego kraju, “Etno-Jazz Band Iriao”, uplasowali się na ostatnim miejscu w drugim półfinale z ilością 24 punktów, przez co nie udało im się zakwalifikować do finału.

Czy nowy format wyboru reprezentanta okaże się trafny i przyniesie sukces Gruzinom?

Komentarze z Facebooka