Emocje po zwycięstwie Roksany Węgiel w Eurowizji Junior już opadły. Spekulacje dotyczące miejsca, gdzie przyszłoroczny konkurs się odbędzie, wciąż są gorącym tematem dyskusji. Zatem dlaczego padł pomysł, aby miastem-organizatorem zostały Gliwice?

 

O szczegółach organizacji przez Polskę konkursu mamy się dowiedzieć podczas „Sylwestra Marzeń”, który odbędzie się w Zakopanem. Tam też wystąpi Roksana Węgiel. Czytając cytowane słowa można wywnioskować, że prezes TVP – Jacek Kurski, zrobi wszystko, by organizacja przypadła właśnie nam.

Telewizja Polska wyrazi gotowość do organizacji koncertu finałowego Eurowizji Junior 2019. Oczywiście wymaga to zgody Europejskiej Unii Nadawców. Ale jesteśmy gotowi i będziemy aplikować do EBU. – Czytamy na: wirtualnemedia.pl

> Więcej o innych miastach, które mogą zostać organizatorami napisaliśmy TUTAJ!

Dlaczego więc Gliwice? Na stronie dzisiajwgliwicach.pl czytamy, że poseł na sejm z partii PiS – Jarosław Gonciarz wystosował list do prezesa TVP. Owe pismo ma zachęcić zarząd TVP S.A., by na poważnie zastanowił się nad organizacją konkursu, właśnie w tym mieście. Na Facebooku urzędnika czytamy:

Zwróciłem się pisemnie do Prezesa TVP S.A. Pana Jacka Kurskiego, by zachęcić Zarząd TVP S.A. do podjęcia starań o organizację przyszłorocznej Eurowizji dla dzieci w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gliwice jako miejsca finałowego koncertu.

Arena Gliwice (fot. Pawel Niemczuk)

Arena Gliwice jest uważana za jedną z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Jej pojemność szacuje się na niespełna 17.200 miejsc. Jest to nieco więcej niż w przypadku Mińska. Obiekt wygląda imponująco, aczkolwiek transport lotniczy do tego miasta nie zachwyca. Najbliższy port lotniczy znajduje się bowiem ok. 40 km od tego miejsca. Oddano ją do użytku w maju tego roku i wystąpił na niej Armin van Buuren.

Nagranie pochodzące z jednego z koncertów na Arenie Gliwice.

Poseł na sejm Jarosław Gonciarz na swoim Facebooku udostępnił również treść całego pisma:

 

Obrazek wyróżniający: Pawel Niemczuk

Komentarze z Facebooka