Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących Melodi Grand Prix 2019! Kto poprowadzi norweskie preselekcje?

Telewizja NRK ogłosiła, że przyszłoroczne MGP odbędzie się 2 marca w arenie Oslo Spektrum. Do roli gospodarza wieczoru po raz piąty zaproszono Kåre’a Magnusa Bergha, tym razem, po raz pierwszy, w duecie z Heidi Ruud Ellingsen. Bergh jest prezenterem telewizyjnym, słynącym z wielu popularnych w Norwegii programów, takich jak Idol, Stjernekamp czy właśnie Melodi Grand Prix, którego jest częścią od 2015 roku. Z kolei Ellingsen, debiutująca prowadząca, jest norweską piosenkarką, tancerką i aktorką. Występowała w musicalach Mary Poppins i Flashdance oraz dubbingowała wiele znanych filmów animowanych, m. in. czwarty sequel Epoki Lodowcowej. Zastąpi ona Silyę Nymeon, występującą wcześniej u boku Kåre’a. Stig Karlsen – prezes norweskiej delegacji – pokłada duże nadzieje w Ellingsen i liczy na to, że wniesie ona do konkursu jak najwięcej, zmieniając go na lepsze.

To zaszczyt być prowadzącą takiego programu. Patrzę na to z ogromnym podekscytowaniem, ale przede wszystkim z przyjemnością. Sama jestem artystką i wiem, przez co przechodzą uczestnicy [..], a naszym zadaniem będzie sprawić, aby zabłysnęli.

– powiedziała Heidi w jednym z wywiadów.

Ogłoszenie uczestników zakwalifikowanych do Melodi Grand Prix 2019 odbędzie się 25 stycznia, podczas konferencji prasowej. Norwegowie korzystają z tego sposobu wybierania eurowizyjnego reprezentanta już od debiutu w 1960 roku. W swojej karierze trzy razy sięgnęli po zwycięstwo – w 1985 zdobył je duet Bobbysocks z przebojem “La det swinge”, dziesięć lat później zwyciężył Secret Garden wykonujący utwór “Nocturne”, z kolei w 2009 roku triumfował Alexander Rybak, któremu piosenka “Fairytale” przyniosła rekordową ilość 387 punktów!

 

Komentarze z Facebooka