Przed chwilą poznaliśmy już oficjalną informację – Polska będzie organizować Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku! Informacja ta została dziś oficjalnie potwierdzona przez EBU oraz TVP! 

Po ogromnym sukcesie Roksany Węgiel w stolicy Białorusi, Telewizja Polska poinformowała nas o zainteresowaniu organizacją Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Dzisiaj dostaliśmy już oficjalnie potwierdzenie – konkurs zawita w naszym kraju!

Jak mogliśmy usłyszeć we wcześniejszej wypowiedzi prezesa TVP, Jacka Kurskiego – „Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli”

TVP poinformowało nas także, że to właśnie polska aplikacja do organizacji konkursu została oceniona najwyżej przez komisję Europejskiej Unii Nadawców.

Oczywiście nie byłoby nas tutaj, gdyby nie świetny występ Roksany Węgiel w białoruskim Mińsku. Młoda Jaślanka oczarowała cały świat piosenką „Anyone I Want to Be” i zdobywając aż 215 punktów zapewniła Polsce historyczne zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Jak więc widzimy oczekiwania są wielkie, a wizja naszej organizacji (jako debiutującego w roli gospodarza państwa) na pewno z niecierpliwością będzie wyczekiwana na całym świecie! Czy Polska sprosta organizacji i zachwyci eurowizyjnych fanów?

Komentarze z Facebooka