Zbieramy utwory wydane po pierwszym września, czyli te, które mogą już na ten moment zostać zgłoszone do preselekcji! Posłuchaj tych wybranych przez nas i oceń, czy któryś z nich byłby idealny by walczyć o zwycięstwo w Izraelu pod flagą Polski! Jest to kontynuacja naszej serii sprzed roku.

 

Natalia Zastępa

Większość z was pewnie zapyta – “Kim jest Natalia Zastępa?”. Jeśli słyszeliście kiedyś o programie “The Voice of Poland” to na pewno ta młoda dziewczyna nie będzie wam obca. Zastępa dała o sobie znać w premierowej edycji dziecięcej wersji programu, kiedy to pod wodzą Edyty Górniak osiągnęła finałową stawkę. Jednak to nie był koniec jej dalszych planów na przyszłość. W 9 sezonie dorosłej już wersji programu u boku Michała Szpaka dotarła, aż do finału, a w nim zajęła 2 miejsce przegrywając tylko z Marcinem Sójką (drużyna Patrycji Markowskiej)! Na swojej drodze podjęła się takich utworów jak : “Skyfall” (Adele), “Nic nie może wiecznie trwać” (Anna Jantar), “The Climb” (Miley Cyrus) co może pokazywać nam tylko jej ogromny talent! Inspiracjami Natalii są m.in. Celine Dion, Beata Kozidrak, Coldplay i Pink Floyd. Jak sama mówi – “Muzyka towarzyszy mi każdego dnia i to właśnie z nią wiąże swoją przyszłość”.

Po programie możemy stwierdzić tylko jedno – mamy przed sobą głos, który pod dobrą opieką zdziała cuda. Jak powiedziała kiedyś Elżbieta Zapendowska – “Głębia jej wokalu wręcz pochłania. Jeśli dziewczyna będzie dalej pracować, osiągnie ogromny sukces”. Te słowa na pewno nie były rzucone w próżnie, a efekty owej ciężkiej pracy widzimy już teraz!

Doda 

Postaci Dody nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to nie tylko wokalistka, ale także osoba czynnie działająca na deskach teatru, na planach filmowych i przeróżnych produkcjach nagraniowych. Przez lata swojej kariery dała o sobie znać, jako osobie o dość specyficznym, ale bardzo szczerym charakterze. Doda jest laureatką dwóch nagród MTV Europe Music Awards w kategorii “Najlepszy polski wykonawca”. Otrzymała również rekordową liczbę trzynastu statuetek VIVA Comet Awards. Ponadto zdobyła między innymi cztery nagrody Eska Music Awards, Telekamerę, Platynową Telekamerę oraz wiele wiele innych.

Jak więc widzimy półka Doroty Rabczewskiej wręcz pęka w szwach. Trzy wydane przez nią płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, natomiast dwie były notowane na liście najlepiej sprzedających się płyt w Europe. 30 listopada 2018 wydała pierwszy singel promujący jej trzeci album studyjny, „Nie wolno płakać”. Album, którego premiera odbędzie się 25 stycznia 2019, złożył się na nagrane z orkiestrą symfoniczną nowe interpretacje ulubionych piosenek zmarłej w czerwcu 2018 babci Dody. Teledysk do „Nie wolno płakać” w ciągu tygodnia od premiery zanotował ponad milion wyświetleń w serwisie. Ostatnio w serwisie “Instagram” Doda dała o sobie znać właśnie ze swojej dobitnie szczerej strony. Wokalistka opublikowała bowiem pewien wpis :

“Co mogę powiedzieć o moim najnowszym singlu? Bez pomocy radia w parę dni po premierze udało nam się dobić milion wyświetleń. To przykre, że piosenka choć cieszy się tak dobrymi emocjami u słuchaczy konsekwentnie blokowana jest w największych radiostacjach. Przez 15 lat nie miałam u nich wsparcia ,a moje kolejne single musiały radzić sobie same, podczas gdy innych artystów mogły liczyć na playlisty. Nie chce nic więcej poza tym co dostają inne piosenkarki. SZANSY DLA TEGO UTWORU,by ludzie słysząc go kilkukrotnie w radiu sami ocenili czy im się podoba czy nie. Póki co nie mają takiej możliwości, a ja nie umiem odpowiedzieć na powracające setki pytań od fanów : “Czemu Dody nie grają w radiach?”. Mogę jedynie sama zadać swoje : “Czy musze umrzeć by z głośników mogł zabrzmieć w końcu mój głos? ARTYSTA MARTWY JEST WIĘCEJ WARTY?”

Czy mimo odwiecznej walki z polskim show-biznesem Doda mogłaby spróbować swoich sił na Eurowizji? Czy rockowa kobieta, która wyniosła zespół “Virgin” na wyżyny odnajdzie się także w dość nietypowym dla niej – balladowym stylu? Oceńcie sami!

 

Ifi Ude

Ifi Ude w naszym kraju zagościła w wieku trzech i pół roku, kiedy to zamieszkała w domu swojej babci w Opolu. Swój debiut sceniczny zaliczyła podczas “Jam session” w opolskim radiu, występując spontanicznie z zespołem “Funkygor”. W 2013 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany “Ifi Ude”. Otrzymała nominację do nagrody Fryderyka 2014 w kategorii muzyki rozrywkowej, “Debiut Roku”. W lutym 2018 z utworem „Love Is Stronger” zakwalifikowała się do stawki finałowej krajowych elimnacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W wielkim finale udało jej się zająć czwarte miejsce. W wywiadzie zapytana o jej stosunek do (powszechnie uważanego za dość kiczowaty) Konkursu Piosenki Eurowizji odpowiedziała – “Zdecydowałam się na udział w nim, ponieważ jestem odważna. Nie boję się robić rzeczy, których inni baliby się zrobić w obawie przed tym, co ktoś o nich pomyśli. Jeśli kiedykolwiek udałoby mi się wygrać polskie preselekcje do zasadniczego konkursu, to byłaby to doskonała okazja do zaprezentowania się bardzo szerokiej, europejskiej publiczności. Trzeba wykorzystywać takie szanse. Nie zgodzę się też z tym, że w Eurowizji chodzi tylko o cyrk, widowisko. W ostatnich latach impreza ta wraca do swoich korzeni, kiedy to występujący na niej artyści prezentowali bardzo wysoki poziom. Może po prostu to my, Polacy, mamy skrzywioną wizję tego konkursu?”.

Bardzo utalentowana, nietuzinkowa i energiczna – tak właśnie możemy opisać polską Nigeryjkę. Czy w tym roku powinna po raz drugi spróbować swoich sił w walce o Eurowizję?

Marta Gałuszewska

Kim jest różowo włosa zwyciężczyni 8 edycji programu “The Voice of Poland”?

Marta już od najmłodszych lat miała do czynienia ze światem muzyki. U początków swojej wokalnej drogi brała udział w takich “akcjach” jak – udział w talent show “Bitwa na głosy”, udział w konkursie Finałowej Gali Młodych Talentów, udział w 10 edycji programu “Must Be the Music. Tylko muzyka”, a także bycie czynną wokalistką zespołu “Szalone Małolaty”. Jej największym osiągnięciem jest właśnie udział w “The Voice of Poland”, gdzie pod wodzą Michała Szpaka udało jej się sięgnąć po najwyższą nagrodę – statuetkę, czek na 50 tysięcy złotych oraz kontrakt płytowy, który pozwolił jej wydać jej pierwszy singiel “Nie mów mi nie”. To właśnie z tą piosenką “zasmakowała już eurowizyjnego świata, kiedy to w 2018 roku z anglojęzyczną wersją singla, „Why Don’t We Go”, wystąpiła w finale krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji (zajęła w nim piąte miejsce). Jej największymi idolami są – Coldplay, Ellie Goulding, Halsey, John Mayer, Demi Lovato, Tove Lo, Ed Sheeran, GEazy, a także Polscy wykonawcy – Kasia Nosowska i Grzegorz Ciechowski. Czy młoda Elblążanka powinna ponownie podjąć się wyzwania jakim jest Eurowizja?

 

Komentarze z Facebooka