Bałkański kraj opublikował listę artystów, którzy powalczą o miano reprezentanta Czarnogóry na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel-Awiwie podczas drugiego etapu preselekcji!

Stacja RTCG wybrała pięć najlepszych piosenek spośród wysłanych, które chciały powalczyć w czarnogórskich preselekcjach narodowych – Montevizija 2019. Oto uczestnicy:

  • Nina Petković – Uzmi ili ostavi
  • Monika Knezović – Nepogrješiva
  • D-Moll Band – Ti
  • Ivana Popović Martinović – Nevinost
  • Andrea Demirović – Ja sam ti san

Fani Eurowizji na pewno rozpoznają Andreę Demirović. Wzięła ona udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2010, który odbył się w Moskwie z piosenką “Just Get Out of My Life. Niestety, wtedy reprezentantka Czarnogóry nie awansowała do finału. W półfinale zdobyła 44 punkty, co przełożyło się na jedenaste miejsce. Jednak jej piosenka została zapamiętana nie tylko w kraju.

Drugą znaną uczestniczką jest Nina Petković. Swoich sił próbowała już w ostatnich preselekcjach, ale nie udało jej się zostać reprezentantką swojego kraju. Choć piosenka artystki “Dišem” była dla wielu fanów faworytem do wygrania preselekcji, to Nina zajęła ostatnie, piąte miejsce w tej rywalizacji.

Jak dotąd Czarnogórze nigdy nie udało się wygrać Eurowizji. Tylko dwukrotnie (na 10 startów) awansowali oni do finału. Najlepszym wynikiem pochwalić się może wokalistka Knez, który z piosenką „Adio” zajął w finale 13 miejsce z dorobkiem 44 punktów.

 

Komentarze z Facebooka