SBS odkryło przed nami nazwiska kolejnych trzech piosenkarzy, którzy będą rywalizować w preselekcjach “Australia Decides in Gold Coast”. Do Marka Vince’a, Shepparda, Kate Miller-Heidke i Electric Fields dołączą:

Courtney Act

Postać Courtney Act na pewno będzie znana wszystkim fanom “RuPaul’s Drag Race”. Courtney jest bowiem zwyciężczynią 6 sezonu i jedną z najbardziej charakterystycznych uczestniczek w historii programu. Na swoim koncie ma ona także udział w takich programach jak : “Australian Idol”, “The Bi Life” i “Big Brother” w Wielkiej Brytanii, który wygrała. Wydała wiele singli solowych, ale także grupowych w zespole “AAA Girls”. Swoją piosenkę zapowiedziała następującymi słowami – “Eurowizja to konkurs popowy, ale nie ma powodu, żebyś ktoś nie mógł wrzucić do niej (piosenki) małej wiadomości i jakiegoś głębszego przekazu, wiesz?” Jak czytamy w dalszej części wypowiedzi – “To już słodkie 16 lat po “Australian Idol”, kiedy mam okazję pokazać Australii, jak dorastałem jako artysta i performer i jestem tym faktem bardzo podekscytowany. Wyzionę nawet ducha, by móc reprezentować swój kraj w Tel Awiwie. Co roku siedzę w domu przed telewizorem od czasu, gdy Guy Sebastian startował w 2015 roku i od zawsze bardzo chciałem być częścią tego konkursu. To może być moja szansa”! Odrobiny kontrowersji na Eurowizji na pewno nikomu nie zaszkodzi!

Aydan Calafiore

18-letni Aydan po raz pierwszy dał o sobie znać w 2012 roku podczas show “Young Talent Time. W tym roku udało mu się osiągnąć finał siódmego sezonu “The Voice Australia”. Zajął w nim czwarte miejsce i z pomocą swojego mentora Joego Jonasa wydał także swój pierwszy singiel “Something About You”. Jak komentuje swój udział w australijskich preselekcjach? “To niewiarygodne, że wezmę udział w Eurowizji – Australia Decides. Będąc fanem tego konkursu, naprawdę ciężko mi zrozumieć, że będę miał szansę reprezentować nasz kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku. Mam tak wspaniałą rzeszę fanów i mam nadzieję, że wspólnie wyruszymy w tę podróż i zobaczymy nową generację fanów Eurowizji”. Mimo bardzo młodego wieku i jak na razie małego doświadczenie Aydan na pewno pokaże się z jak najlepszej strony i nie pozwoli, by ktoś przekreślił jego ogromną szansę.

Leea Nanos

Sam udział Leey możemy nazwać “morderczą niewiadomą”. 16-letnia Nanos będzie dla pozostałych uczestników ogromnym zagrożeniem, bowiem jak mówią o niej australijskie media – “Nieznana nikomu w stawce dopóki nie usłyszą jej głosu”. Leea ma na swoim koncie tylko przesłuchania do programu “X Factor Australia” w 2016 roku. Nie ma jak na razie dużego obycia ze sceną, ale już sa samych przesłuchaniach pokazała, że potrafi utrzymać nerwy na wodzy. Co o udziale w konkursie mówi sama mieszkanka Melbourne? “Angażowanie się w preselekcje – Australia Decides oznacza dla mnie wszystko, ale tak naprawdę jeszcze nie zagłębiałam się w tą rzeczywistość! Będąc najmłodszym i najbardziej niedoświadczonym zawodnikiem, wiem, że będę musiał wprowadzić moją grę na scenę i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności”. Jak więc widzimy, będzie to kolejny powiew świeżości w australijskich preselekcjach i na pewno nie będzie można niwelować jej szans na zwycięstwo tylko z powodu jej młodego wieku!

Eurowizja – Australia Decides odbędzie się 8 i 9 lutego w Gold Coast. W ubiegłym roku Australię reprezentowała Jessica Mauboy (z piosenką “We Got Love”), która w wielkim finale zajęła 20. miejsce z dorobkiem 99 punktów. Był to pierwszy raz, kiedy Australii nie udało się skończyć konkursu w pierwszej dziesiątce finału.

 

Komentarze z Facebooka