Cypr wybrał swojego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 w Tel-Awiwie! Znowu postawili na gwiazdę – czy to przyniesie im kolejny wielki sukces?

Po fali plotek i spekulacji, cypryjski nadawca CyBC ogłosił dzisiaj rano, że reprezentantką Cypru na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel-Awiwie została Tamta! W maju do Izraela pojedzie z piosenką “Replay” za którą odpowiada twórca Alex Papaconstantinou, znany pod pseudonimem Alex P. Stworzył on cztery hitowe utwory, które wzięły udział w Eurowizji: “Yassou Maria” (Grecja 2007), “Always” (Azerbejdżan 2009), “La La Love” (Cypr 2012) oraz “Fuego” (Cypr 2018). Sacha Jean-Baptiste, podobnie jak podczas tegorocznej edycji, stworzy choreografię i będzie odpowiadać za występ sceniczny.

Tamta, czyli Tamta Goduadze urodziła się 10 stycznia 1981 roku w stolicy Gruzji – Tbilisi. W tym kraju spędziła swoje dzieciństwo i początkowe lata młodości. Tamta zaczęła śpiewać w wieku pięciu lat, jednak na poważnie zajęła się muzyką, kiedy wyprowadziła się do Grecji w wieku 22 lat. Wzięła tu udział w programie Super Idol. Zajęła drugie miejsce. W 2007 roku wzięła udział w greckich preselekcjach do Eurowizji, gdzie jej ballada „With Love” uplasowała się na trzecim miejscu. Artystka na swoim koncie ma cztery albumy studyjne i wiele hitowych singli m.in. „Ilious Ke Thalasses” czy „Arhes Kalokeriou”. Była też jurorką w dwóch wersjach programu X Factor – w 2014 roku w Gruzji, a dwa lata później w Grecji. Od wielu lat trwają spekulacje, czy artystka pojedzie na Konkurs Piosenki Eurowizji. Nieoficjalnie mówi się, że dostawała propozycje zarówno od greckiego nadawcy, jak i z Cypru. Podczas MAD VMA 2018 wystąpiła razem z Mikolasem Josefem – tegorocznym reprezentantem Czech. Wspólnie wykonali utwór „Lie To Me”.

Cypr zadebiutował na Eurowizji w 1981 roku. Nie odnosił zbyt wielkich sukcesów, ale ich piosenki przypominały o różnorodności Eurowizji i kulturze. W tym roku, Cypr reprezentowała wielka gwiazda – Eleni Foureira, która z piosenką “Fuego” rozpaliła scenę w Lizbonie. W rankingach bukmacherskich była faworytką do pewnego zwycięstwa. Ostatecznie przegrała tylko z Nettą, zajmując drugie miejsce – najlepsze w historii startów tej wyspy. Warto dodać, że jej utwór stworzył Alex P, a za prezentację sceniczną odpowiadała Sacha Jean-Baptiste.

Komentarze z Facebooka