Arlena Witt to autorka programu “Po cudzemu”, który na jej kanale na YouTube ukazuje się już od ponad trzech lat. Właśnie przekroczyła liczbę czterystu tysięcy subskrypcji, co niewątpliwe czyni ją najbardziej znaną polską anglistką. W swoich filmach opowiada o tym, jak lepiej mówić po angielsku. Właśnie opublikowała film Q&A (pytania i odpowiedzi), w którym padło pytanie dotyczące propozycji prowadzenia Konkursu Piosenki Eurowizji Dla Dzieci 2019, który odbędzie się w Polsce. Co odpowiedziała? Zobaczcie w filmie poniżej:

Jutuberka już w poprzednim Q&A mówiła o swoim stosunku do Eurowizji. Pochwaliła utwór “Love, love, peace, peace” w wykonaniu prowadzących 61. Konkurs Piosenki Eurowizji w czasie interval act Wielkiego Finału. Tym razem Arlena odniosła się do nieudolnych prezentacji wyników głosowania polskiego jury. Niepoprawna wymowa niektórych słów, a przede wszystkim nazw państw, jest rzeczywiście domeną prezenterów podających punktację na Eurowizji. Przypomnijmy, że w ostatnich latach wyniki polskiego głosowania ogłosili: Paulina Chylewska (2014), Ola Ciupa (2015), Anna Popek (2016 i 2017) oraz Mateusz Szymkowiak (2018).

Konkurs Piosenki Eurowizji Dla Dzieci w 2019 roku odbędzie się po raz siedemnasty, a jego gospodarzem będzie Polska! Za sprawą wygranej Roksany Węgiel z piosenką “Anyone I want to be” w Mińsku, TVP zdobyła prawo do organizacji nadchodzącej edycji Eurowizji Junior. Odbędzie się ona zapewne pod koniec listopada, lecz nie wiadomo jeszcze, jakie miasto będzie jej gospodarzem. Najgłośniej mówi się o Tauron Arenie w Krakowie i Arenie Gliwice, ale wśród potencjalnych kandydatów wymienia się także Łódź, Katowice i Gdańsk. Z wypowiedzi prezesa TVP Jacka Kurskiego wynika, że organizatorem wydarzenia raczej nie będzie Warszawa. Nie ma też informacji o potencjalnych prowadzących to wydarzenie. Udział w Eurowizji Junior w Polsce potwierdziło do tej pory osiem państw.

źródła: kanał YouTube Arlena Witt; usethis.pl

Komentarze z Facebooka