Cały weekend świat eurowizyjny żył spekulacjami płynącymi z Irlandii. Tamtejszy dziennik Irish Mirror najpierw opublikował depeszę o młodym wokaliście One Direction, a później je zdjął. Ile jest prawdy?

Spekulacje w krajach, gdzie za zamkniętymi drzwiami włodarze nadawców publicznych decydują o tym kto pojedzie do Izraela nie mają końca. W przypadku Irlandii jednak jest dość cicho, gdyż RTE bardzo dba o dyskrecję i grozi konsekwencjami prawnymi dziennikarzom, którzy wygadają się przed innymi o różnych opcjach.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wydawałoby się, że stacja nie ma innej opcji niż Una Healy, chórzystka Briana Kennedy’ego z Konkursu Piosenki Eurowizji 2006. Teraz na giełdzie nazwisk pojawia się Niall Horan. Jeden z czterech wokalistów formacji One Direction przygotowuje się właśnie do premiery nowego materiału, następcy wydanego w 2017 roku Flicker. Irish Mirror w swym artykule sugeruje, jakoby pierwszy singiel miałby być jednocześnie piosenką do Tel Awiwu.

Tekst został jednak szybko skasowany, a o jego istnieniu dowiedzieliśmy się dzięki zapobiegliwym fanom Eurowizji, którzy szybko zrobili zrzuty ekranu wspomnianego tekstu. Głos zdążył już zabrać szef delegacji irlandzkiej Michael Kealy i studzi entuzjazm.

Właśnie analizujemy 430 propozycji, które zostały nadesłane. Więc jest zbyt wcześnie, by powiedzieć, które bierzemy pod uwagę, a które już nie.

Michael Kealy

Niall Horan jest członkiem brytyjskiej formacji One Direction, która to podbiła serca nastolatków na całym świecie. Boysband zyskał popularność dzięki udziałowi w brytyjskim X Factor. Na mocy kontraktu podpisanego z firmą fonograficzną SyCo, której właścicielem jest Simon Cowell, wydano pięć albumów. Po promocji ostatniego z nich Made in the A.M  boysband zawiesił działalność, a każdy z chłopaków zaczął angażować się w swój solowy projekt. Wspomniany wcześniej debiutancki album Horana Flicker był promowany przez single takie jak This Town, Slow Hands, Too Much To Ask czy On The Loose. W zeszłym roku artysta wydał EPkę Mirrors.

Komentarze z Facebooka