UA:PBC potwierdziło udział KAZKA w ukraińskich preselekcjach Vidbir 2019! KAZKA pojawi się po raz drugi na scenie Vidbir. Pierwszy raz wystąpili w 2018 roku z piosenką pod tytułem “Dyva”, która nie przyniosła artystom finału pozostawiając ich w półfinałach. Czy uda im się tym razem?

KAZKA to ukraińskie muzyczne trio, które powstało z inicjatywy wokalistki Oleksandry Zaritska w 2017 roku. Pozostałymi członkami są Mykyta Budash i Dmytro Mazuriak, który dołączył w 2018. Tworzą muzykę z gatunku pop, electropop i folk.

Oprócz udziału w ukraińskich preselekcjach Vidbir 2018, mają na swoim koncie występy w ósmym sezonie X-facotr w 2017 roku, który przyniósł im szerokie grono odbiorców i siódme miejsce.

Wydali również album “KARMA”, który zawiera piosenkę “Plakala”. Utwór jest pierwszym ukraińskim utworem, który znalazł się w Top 10 World Chart Shazam.

Oceniać ich będzie jury, które uważane jest za zadowalające i niewymagające zmiany:

  • Jamala – zwyciężczyni Eurowizji 2016 określiła KAZKA słowem “magiczni” i z pewnością są artystami, których z chęcią zobaczyłaby na scenie Vidbir.
  • Andriy Danylko – reprezentant Ukrainy w 2007 roku. Komik występujący pod pseudonimem Verka Serduchka.
  • Yevhen Filatov (Eugene Filatov) – muzyczny producent.

Pozostali uczestnicy Vidbir 2019 zostaną ogłoszeni do 21 stycznia. Potencjalnymi artystami są Tayanna, MNISHEK, Mountain Breeze, Dimitri Koladenko, Leo i Marta Adamchuk i Shain Lee.

Komentarze z Facebooka